У це неймовірно складно повірити, але самий популярний плеєр всіх часів і народів святкує свій перший ювілей! Так-так, у жовтні 2001 року на спеціальному музичному подію, що проходив в кампусі Apple, Стів Джобс представив перший iPod з жорстким диском на 5 ГБ, який надійшов у продаж 10 листопада 2001 року, був сумісний тільки з комп’ютерами Mac і коштував ціле «стан» — 399 доларів.

Як і в наш час, розробка такого революційного продукту трималася в найсуворішому секреті: кожен прототип плеєра при транспортуванні упаковувався у великі коробки, а подробиці проекту знали лише «обрані» — прийняті на роботу нові співробітники навіть не здогадувалися, над чим працюють.

Варто сказати, що Стів Джобс дуже довго думав над концепцією iPod — він хотів зробити не просто цифровий плеєр, а самий кращий цифровий плеєр на ринку і побоювався, що занадто складний пристрій просто не знайде шлях до серця потенційних покупців. Тому робота кипіла 24 години на добу і 7 днів на тиждень протягом 9 місяців.

Одним з важливих стратегічних рішень став вибір жорсткого диска для зберігання пісень. На той момент було доступно безліч різних накопичувачів, які підходили для такого пристрою. Але якщо для CD-плеєра «вартість зберігання однієї пісні становила близько 3-05$, то для жорсткого диска це значення було менше в 13 разів — близько 30 центів. Економічний аспект був дуже важливий, тому Стів не вагався ні хвилини.

На жаль, головним недоліком жорстких дисків був їх розмір, який ніяк не вкладався в концепцію портативності. Тому, щоб зробити плеєр досить маленьким і дозволити носити його в кишені джинсів, інженери Apple спочатку звернули увагу на 1,8″ жорсткий диск від Toshiba ємністю 5 ГБ, а потім і зовсім викупили всю партію цих мініатюрних вінчестерів. «Боротися» з другим недоліком була покликана оперативна пам’ять пристрою, яка дозволяла здійснювати «антишоковое» відтворення музики протягом 20 хвилин.

Приблизно за 3 місяці до передбачуваного анонсу інженери компанії зіткнувся з новою великою проблемою, яка могла поставити хрест на всьому проекті — виявилося, що плеєр не працював від одного заряду акумулятора більше трьох годин. На виправлення цієї неполадки пішло вісім тижнів. Зате в результаті модифікації системи живлення оригінальний iPod міг похвалитися 10-012 годинами автономної роботи, а підзарядка до 80% батареї займала всього годину.

Півтора місяця після найбільшої трагедії в американській історії (11 вересня) — не найкращий час для анонсу та запуску революційного продукту. Однак, Стів Джобс пішов «ва-банк» і не прогадав. Преса дуже тепло прийняла пристрій, на вулицях стало з’являтися все більше і більше людей з яблучними плеєрами, а білі навушники стали символом цілого покоління. Через кілька тижнів журнал Fortune назвав iPod «плеєром Walkman 21 століття», а до кінця 2001 року Apple продала понад 125 тисяч таких гаджетів.

Якщо ви спостерігали за останньою презентацією «let’s Talk iPhone», то можете згадати, що кількість проданих за всі ці десять років плеєрів перевалила за 300 млн. (у Sony, до речі, пішло 20 років на те, щоб продати 220 тис. касетних Walkman), а вся «околоайподная» індустрія приносить компанії значний прибуток.

До цього чудового події автори Cult Of Mac приготували святкову інфографіку, на якій зображено «Дерево iPod»: