Розробники iSlayer добре відомі маководам своїми віджет для Dashboard. І iStat, і Organized вже встигли засвітитися на сторінках нашого блогу. Але сьогодні я хотів би представити вашій увазі більш просунутий варіант віджета для моніторингу системи під назвою iStat Menus, яка буквально днями оновилася до третьої версії.

Отже, що ж із себе представляє iStat Menus? Це системна утиліта, яка завдяки інтеграції з меню Mac OS X дозволяє виводити на нього інформацію за 8 основними категоріями:

  • процесор;
  • пам’ять;
  • використання жорсткого диска;
  • дискова активність;
  • мережева активність;
  • дані сенсорів;
  • дата і час;
  • батарея.

При натисканні на кожен з елементів меню з’являється більш докладні дані по кожній категорії. Наприклад, в меню, присвяченому оперативної пам’яті можна подивитися, скільки зарезервовано або активної ОЗП використовується; кожні кілька секунд оновлюється графік; ще трохи нижче розташувалися п’ять основних програм «пожирачів» оперативки.

Зверніть увагу, що в самому низу є дві корисні посилання, які дозволяють швидко запустити Моніторинг системи і Консоль. Ці пункти не постійні і змінюються в залежності від контексту категорії: для «Використання дисків» залишиться пункт Дискова утиліта, а в меню «Батареї» присутнє посилання на розділ «Економія енергії» Системних налаштувань.

Як бачите, все дуже просто, при цьому сама необхідна інформація завжди знаходиться перед очима.

Однак найцікавіше, що кожна секція має безліч різноманітних налаштувань і може бути включена перемикачем, який зовні нагадує аналогічний елемент інтерфейсу iPhone OS:

Рядок Active Items (1) відповідає за інформацію, яка буде відображатися в рядку меню. Розширити кількість іконок для цієї категорії можна з Inactive Items (2) звичайним драг-н-дропом. Частота оновлення задається у графі «Update every …» (3), а в рядку Active menubar sensors (4) потрібно вказати, який саме сенсор буде відображатися: хочете — температура процесора, хочете — швидкість обертання вентилятора, а хочете — все відразу. Як говориться, хазяїн — барин!

Видимі категорії «перетасувати» руками як заманеться. Для цього досить натиснути клавішу Command, схопити мишкою іконку і потягти її вздовж рядка меню (Snow Leopard аналогічним чином змінюється послідовність системних іконок):

У налаштуваннях програми можна встановити тему для випадаючого меню, після чого воно може прийняти абсолютно несподіваний вигляд :)

Але це були плюси, а тепер поговоримо про мінуси.

Виявляється, корисність стала платною (10$) і випробувати її можна протягом 14 днів. В принципі, для мене це не є великою проблемою (раз і два), але за умови того, що iStat Menus 2 безкоштовний і робить все теж саме, чому б не повернутися до нього?