Якщо ви вибрали для себе iTunes в якості основного засобу програвання музики і відео, то, швидше за все, давно вже розібралися в більшості можливостей цієї програми. Деякі шанували дещо з нашого матеріалу тут, тут і тут, і стали взагалі добре розбиратися і користуватися його принадами. Якщо навіть і не читали спеціалізований матеріал з управління iTunes за допомогою клавіатури, то, напевно, пробували тикати наосліп. Тим більше тенденція управління плеєрами чітко проглядається. Цим матеріалом постараюся трохи полегшити життя, власне, новим користувачам iTunes.

Клавіатура

Стандартно зупиняти музику з допомогою клавіші пробіл вміють все. Працює однаково добре і в розгорнутому вікні, і в компактному вікні міні-плеєра. Якщо хто не знає, викликається таке віконце натисканням зеленої кнопки зліва вгорі. Виходить такий маленький міні-плеєр:

mini

А якщо потягнути за нижній правий кут (навіть не потягнути, а просто натиснути), вийде вікно трохи развернутее:

mini_resize

Але це так, ліричний відступ. Клавішами курсору вліво і вправо можна керувати треками: програвати попередню і наступну композицію. Якщо не працює — спробуйте з притиснутою Command. Не забуваємо також про стандартних мультимедійних клавішах ( F7, F8, F9).

Перемотування

Пересуватися по композиції, обертаючи її вперед або назад, можна з допомогою одночасно притиснутих Alt + Command і стрілок курсору (правої або лівої). Таким чином можна прокручувати трек вперед або назад з 5-секундним інтервалом.

Запуск

І, о диво! Працює клавіша вводу або Enter для запуску треків, відео, подкастів і аудіокниг! Шкода, що це актуально тільки для вмісту iTunes… Так що всі дружно продовжуємо відкривати файли в системі подвійними клацаннями, або ще 18 іншими способами.

Звук

Для управління звуком у програмі користуємося Command + стрілка вгору або стрілка вниз. Для того, щоб прибрати звук повністю натисніть Command + Alt + стрілка вниз. Це mute. Для встановлення мінімальної гучності (гучність на нуль) притискаємо Shift + Command + стрілка вниз. Щоб прибрати mute потрібно притиснути повторно Command + Alt + стрілка вгоруабо стрілка вгору. Будьте обережні з підняттям звуку з мінімуму. Shift + Command + стрілка вгору поставить звук на максимум. Не розбудіть мирно сплячого сусіда, бо людина, здатний розбудити свого ближнього, здатний на будь-яку підлість (студентська мудрість). У будь-якому випадку, самі не напугайтесь.

Пошук

В пошукове поле з клавіатури можна переміститься з допомогою табулятора якщо перебуваєте в розділі Музика, або Command + Alt + F якщо в якомусь плейлисті або папці плейлиста (для прямого переходу).

Додатково

Зайдіть в довідку iTunes. Відразу у списку побачите пункт Сполучення клавіш.

shortcut

Може бути там ще є щось таке, про що вам поки не відомо.

Хочу зауважити, що одні й ті ж клавіатурні команди можуть працювати по-різному, якщо вміст iTunes виставлено в різних видах (список, решітка або Cover Flow).

Більше

Мені довелося винести окремий заголовок, оскільки далі пропоную ознайомлення з стороннім додатком, яке мені дуже згодилося. Це Change Hidden iTunes Preferences. Завантажуєте архів, вміст зберігаєте в папці Користувач/Library/iTunes/Scripts. Якщо такої не існує, тоді доведеться створити. Перезапускаєте iTunes і в меню відразу будуть доступні ці приховані налаштування.

script_menu_view

Чим воно мені так сподобалося? Воно дало мені можливість мати в прямому доступі загальну медіатеку iTunes, відразу біля Музики і Фільмів. Відкриваєте вікно і ставите відповідні галочки:

chip

Раніше, для переходу а загальну медіатеку мені доводилося користуватися Смарт-папки Останні додані. Як не складно здогадатися, на наступний день при додаванні нового контенту, ця папка мала вже зовсім інший зміст. Як вже раніше було сказано, вона буде в тій же секції, де Музика та Фільми, тільки буде утримувати і те і інше.

global_lib

Є підтримка жанрів при перегляданні вмісту. Але це для мене було не так важливо. Дуже сподобалася можливість привласнювати рейтинг в підлогу-зірочки. Тобто можна ставити рейтинг на 3, 4 або 5, а 3,5 або 4,5. Викликаєте інформацію про файл (права кнопка або Command + I) і в закладці Параметри клацаєте (акуратно!) між зірочок.

half_rait

Можна зробити це прямо, не заходячи в параметри. Виділяєте окремий альбом, привласнюєте рейтинг таким же способом навпроти кожної композиції в колонці Рейтинг. Якщо весь альбом змушує піднятися ваші волоски на руках, то під зображенням альбому привласнюєте рейтинг.

half_rait_alb

Поставивши відмітку на Show Arrow Links і Searches iTunes можна швидко викликати браузер. Натискаєте на стрілочки біля назви треку, альбому або виконавця виділеного файлу, і отримуєте 3-колоночный (а не 2-, як у звичайному iTunes) браузер, де відразу буде показано розміщення треку. Пересуватися по ієрархії можна легко табулятором. Цей браузер викликається з допомогою Command + B.

browser

Також приємним доповненням є можливість програвання композицій при імпорті або конвертації. Зізнаюся, не доводилося тестувати сконвертовані і одночасно грають треки, але будемо сподіватися, що вони дійсно коректно перетворюються і розробник нас не обдурив.

Наостанок. Наскільки потрібна утиліта для звичайного користувача? Якщо ви задовольняйтеся тим, що грає на тлі і більше нічого, то навіщо вам витрачати свій дорогоцінний час на скачку і налаштування додаткових програм. Святе правило ніхто не відміняв: працює — не чіпай. Але мінімальний серфінг по треках, створення плейлистів і оптимізація управління будуть вимагати уже додаткових інструментів і навичок. Є й інші програми-утиліти, які справляються з цими завданнями, не сперечаюся. По-перше, це ще одна з них, по-друге, сподіваюся, в найближчому майбутньому описати декілька з них, щоб наш користувач мав вибір.