Звичайно, не варто сподіватися на те, що Стів Джобс прочитав нашу недавню статтю «Стане Ping новим Google Wave?», але чергове мінорне оновлення iTunes крім усього іншого є першим кроком Apple в бік поліпшення функціональності і зручності користування музичної соціальної мережі Ping.

Природно, за традицією розробники Купертіно приділили велику увагу різноманітним виправлень iTunes, в тому числі наступним:

  • виправлена помилка, в результаті якої якість зображення відео змінюється в залежності від того, чи помітні елементи керування на екрані;
  • вирішена проблема, що призводить до аварійного завершення музичного плеєра при роботі з обкладинкою альбому в окремому вікні (я, до речі, стикався не раз з такою проблемою);
  • виправлена помилка, при якій деякі візуалізатори сторонніх розробників негативно впливають на продуктивність iTunes;
  • усунена помилка, що приводить до відображення пустих плейлистів і медіатеки програми;
  • вирішена проблема несумісності з загальними медіатека сторонніх розробників.

Крім цього, у відновленні користувачам стане доступна безліч нових функцій і поліпшень, у тому числі наступні:

  • iTunes 10.0.1 став підтримувати нові покоління iPod touch, iPod nano, iPod shuffle, а також Apple TV;
  • тепер користувачі можуть відтворювати музику без дротів за допомогою функції AirPlay на аудіосистемах, домашніх кінотеатрах, а також аксесуари для iPod, які підтримують цю функцію;
  • різноманітні графічні зміни користувальницького інтерфейсу в багатьох елементах iTunes;
  • додана додаткова голосова підтримка для VoiceOver Kit;
  • природно, за традицією одним з пунктів стали поліпшення в області продуктивності, завдяки яким iTunes став працювати швидше і продуктивніше.

А тепер пару слів про функції Ping. В медіаплеєрі у кожної пісні з’явилося додаткове контекстне меню, в якому можна відзначити як улюблену пісню, залишити про неї враження («Опублікувати») і відобразити профіль виконавця, якщо він зареєстрований в Ping. В іншому випадку, користувач буде переміщений в iTunes Store на відповідну сторінку.

А в другій половині меню розміщуються посилання на iTunes Store. При бажанні, якщо раптом вам не знадобиться це меню, його можна відключити за допомогою всього лише однієї команди у Терміналі:

defaults write com.apple.iTunes hide-ping-dropdown 1

Для того, щоб повернути все на місце, потрібно в команді одиничку замінити на нуль.

Крім цього, в iTunes з’явилася бічна панель Ping, але у мене вона чомусь не хоче показуватися (відповідний пункт у меню не активний, поєднання клавіш теж не спрацьовує). Судячи з скріншотам, в ній відображається остання активність користувача та виконавців. Загалом, щось на зразок панелі Genius.