Днями представники групи HDMI Org, яка займається специфікації цього інтерфейсу, відзначили, що кабелі з коннектором Mini DisplayPort на одному кінці дроту і HDMI — іншому не відповідають існуючим стандартам і тому не можуть вироблятися або продаватися кінцевим покупцям.

Автори TechRadar в результаті спілкування з представниками цієї групи з’ясували: «згідно специфікації інтерфейсу кабелем HDMI може називатися лише той кабель, у якого на обох кінцях розташовуються конектор HDMI. Все решта реалізації не є ліцензованим використанням специфікації і, отже, не допускаються».

Ліцензовані HDMI-продукти повинні пройти перевірку на відповідність, але оскільки таким кабелях навіть не дано визначення, група не може їх протестувати і вважає «незаконними». При цьому кабелі та перехідники, у яких на одному кінці Mini DisplayPort, а на іншому — роз’єм HDMI, вважаються відповідними стандартами.

Так чи інакше, якщо покупці будуть наполягати, HDMI Org вважає можливим розглянути більш звичний спосіб з’єднання пристроїв і розробити рішення, що задовольняє всі причетні до цього питання сторони. А поки що виробники готуються відкликати сотні тисяч кабелів по всьому світу.