Десять років тому в магазинах Apple з’явилася одна з найпопулярніших на поточний момент операційних систем — Mac OS X. Це зараз ми добре уявляємо що і де знаходиться, а у 2001 році користувачам доводилося досліджувати можливості системи дослідним шляхом або читати спеціальне ілюстровану брошуру «Welcome to Mac OS X», якою комплектувалася кожна копія ОС.


Мабуть, найбільш незвичайним елементом для колишніх користувачів Mac OS став Dock. Це нововведення прийшло з NeXT і поєднувало в собі меню додатків, лаунчер і подобу панелі завдань Windows. А графічну міць»Mac OS X демонструвало збільшення іконок програм при наведенні покажчика миші.

З кожним старим повне mac ‘ ом покупці отримували товсті мануали, в яких був докладно описаний Finder. Тому в брошурі «Welcome to Mac OS X» описувалися лише деякі нововведення на зразок панелі інструментів. Не дивно, що деякі нові користувачі погано уявляли собі значення фрази «відкрийте вікно Finder». Тим не менш, він дозволяв швидко знайти файли і папки на вашому комп’ютері і завжди працював у фоновому режимі.

При бажанні можна налаштувати панелі інструментів вигляд вікна Finder і фон Робочого столу. Зовнішній вигляд вікон і панелей інструментів операційної системи не тільки значно змінилися порівняно з Класикою, але й еволюціонували протягом 10 років серед від релізу до релізу — від Auqa до Brushed Metal і сірому кольору Lion.

Нова система не стала б успішною без «містка», який з’єднував минуле і сучасне життя. Кожна копія Mac OS X комплектувалася пакетом для віртуалізації Classic, яка дозволяла запускати старе ПО новій системі в очікуванні рідних додатків для Mac OS X. Дивно, але цей режим існував аж до Tiger 10.4.11 на PowerPC-системах.

Кожен Mac в ті часи підтримував роботу декількох користувачів в системі, що забезпечувалося з допомогою облікових записів і окремих домашніх каталогів. У свою чергу, користувачі могли не тільки спільно використовувати програми, але і зберігати свої файли в цілості й схоронності.

Як додати принтер? Де можна налаштувати режим сну? Для цього в Mac OS X з’явилося єдине додаток Системні налаштування (System Preferences), яке замінило стару Панель управління (Control Panel) і перетворилося в «притулок» для всіх системних опцій і твіков.

У спеціальній секції ви з легкістю можете налаштувати ethernet-з’єднання, свій модем або смішний AirPort Base Station. Ось так люди отримували доступ в Інтернет на рубежі тисячоліття.

У той час Apple заохочувала своїх лояльних клієнтів і покупців iMac безкоштовним і довічним «хмарним» сховищем і сервісом електронної пошти. «Довічним», правда, до того моменту, поки компанія не перейменувала iTools: спочатку він перетворився в платний .Mac, а потім і зовсім еволюціонував у добре відомий нам MobileMe.

У новій системі користувачі могли знайти безліч вбудованих додатків, в тому числі, і поштовий клієнт Mail. Розвиваючись від релізу до релізу, в результаті став невід’ємною частиною Mac OS X і iOS з підтримкою протоколів POP, IMAP і Exchange.

Необхідність в роздруківці документів є однією з базових потреб користувачів комп’ютерів. За допомогою спеціального пункту меню ви могли роздрукувати файл на USB-принтер, а в утиліті Центр друку (Print Center) відправити документ на друк по мережі.

Ось така цікава брошура, яка є за сумісництвом ще і машиною часу, яка перенесла нас на 10 років тому.