Останній раз компанія з Купертіно балувала нас «залізними» оновленнями на початку травня, представивши чергове покоління iMac з ультра-швидкими 4-ядерними процесорами і високошвидкісним портом вводу/виводу Thunderbolt. Я постарався зібрати в одну статтю останні чутки, що зачіпають комп’ютери Mac і дозволяють отримати уявлення про те, що нас чекає в недалекому майбутньому.

Mac Pro і Mac Mini

Останні покоління Mac Pro і Mac mini з’явилися в продажу влітку минулого року. За цей час ми вже встигли попрощатися з Xserve, випробувати в дії нові MacBook Pro і iMac з процесорами Sandy Bridge, які показали досить вражаючу швидкодію. Більш того, швидкість роботи яблучних моноблоків виявилася порівнянна з нинішнім поколінням Mac Pro, що недвозначно натякнув Apple на необхідність оновлення своїх самих потужних настільних комп’ютерів.

Згідно анонімним джерелам Браяна Тонга (Brian Tong), співробітника ресурсу CNet, нові Mac Pro і Mac mini повинні з’явитися в кінці липня або на початку серпня цього року, але вони не обізнані про конфігурації цих пристроїв.

Не потрібно бути провидцем, щоб передбачити — в комп’ютерах повинні дебютувати аналогічні ультра-сучасні процесори, більш потужні графічні адаптери і, природно, швидкісний порт Thunderbolt (а то й цілих два Mac Pro :) ).

Автори китайського ресурсу MICgadget додають, що Apple збирається провести більш радикальне оновлення самого потужного комп’ютера Mac:

  • змінити зовнішній вигляд;
  • додати модель, яку можна буде монтувати в серверну стійку (схоже, компанії не дуже добре сприйняли відмову від Xserve);
  • і якісь нові процесори, «розроблені спеціально на замовлення Apple» і «недоступні для PC».

Останній пункт звучить особливо цікаво, хоча є припущення, що Intel лише надасть Купертіно ранній доступ до нового покоління серверних процесорів Xeon E5, реліз яких заплановано на цю осінь.

І якщо дати запуску виявляться вірними, то нові комп’ютери з імовірністю 99,99% будуть поставлятися з попередньо встановленим Lion.

MacBook Air

Вже кілька днів в інтернеті обговорюють плани Купертіно по випуску оновлених MacBook Air в двох кольорах — світлої і темної — але за словами співробітника Apple, який побажав залишитися невідомим, цьому не судилося статися (принаймні зараз).

Він зазначає, що дизайнери компанії дійсно проводили подібні експерименти, але в кінцевому підсумку Стів Джобс «наклав вето» на випуск чорної моделі, так як порошкове покриття вбирала жир і піт в місцях дотику рук, із-за чого ноутбук виглядав жахливо.

Крім цього, Intel анонсував нову лінійку двоядерних процесорів Sandy Bridge (з підтримкою «турбо-режим»):

  • Core i7-02677M, 1.8 ГГц («турбо» до 2.9 ГГц), 4 МБ кешу, 17 Вт, 317$.
  • Core i7-02637M, 1.7 ГГц (до 2.8 ГГц), 4 МБ кешу, 17 Вт, 289$.
  • Core i5-02557M, 1.7 ГГц (до 2.7 ГГц), 3 МБ кешу, 17 Вт, 250$.

Можливо, саме ці процесори і будуть встановлені в новеньких MacBook Air.

Білий MacBook

Пам’ятаєте, в одному з березневих випусків «Яблуні» ми бачили фотознімок упаковки білого MacBook, оснащених портом Thunderbolt? Цей комп’ютер досі не був представлений, хоча я не виключаю, що це був один з багатьох фейків:

Загалом, якщо ви хочете оновити свій Mac, почекайте ще трохи :)