Термінал являє з себе справді потужний інструмент з практично безмежними можливостями. Сьогодні я розповім нашим читачам, як з його допомогою відстрочити перехід операційної системи в режим сну до завершення виконання певної програми, перевірити рівень заряду бездротової миші або клавіатури Apple, а також прискорити відкриття Mission Control.

Не даємо OS X заснути, поки запущений певний процес

Багато просунуті Mac-користувачі вдаються до допомоги різноманітних трюків, які тимчасово не дають операційній системі перейти в режим сну. Це може бути консольна програма pmset або невелика утиліта Caffeine, але кожна з них володіє одним і тим же недоліком: вони відмінно справляються зі своїми завданнями, поки користувач самостійно стежить за їх роботою (вручну включає або відключає). Але що робити, якщо ми хочемо відключити сон лише до завершення виконання заданого процесу або завдання?

Для цього, починаючи з OS X 10.8 Mounain Lion, в системі є спеціальна консольна команда caffeinate, яка дозволяє більш гнучко управляти режимом сну. Наприклад, ви хочете заборонити системі засипати, поки не виконається ваш скрипт. Для цього слід запустити команду наступного виду:

caffeinate -i /путь/к/скрипту.ѕ?

В якості параметра можуть бути використані не тільки скрипти, але також будь-яка інша команда Терміналу і будь-яке встановлене додаток1. Наступна команда означає, що система не зможе піти у сон до тих пір, поки у вас на екрані запущений Safari. Але як тільки ви закриєте браузер, OS X продовжить використовувати параметри економії енергії, задані в Системних настройках:

caffeinate -i /Applications/Safari.app/Resources/MacOS/Safari

У caffeinate також є кілька додаткових опцій крім -i. Наприклад, -d забороняє відключати дисплей-m не дозволяє переводити в режим сну диски. Додаткову інформацію про цю команду можна знайти в Терміналі (man caffeinate).

Перевіряємо рівень заряду клавіатури і миші Bluetooth

Більшість маководів можуть дізнатися рівень заряду батарей бездротової клавіатури або миші з іконки Bluetooth в панелі меню. Але може виникнути необхідність зробити це з Терміналу, наприклад, після підключення до віддаленого Маку по SSH. У такому випадку вам стане в нагоді наступна команда:

ioreg -c AppleBluetoothHIDKeyboard |grep ‘”BatteryPercent” =’

Після її виконання ви побачите точний заряд батарейок у відсотках.

Для перевірки заряду Bluetooth-миші ви можете використовувати схожу команду:

ioreg -c BNBMouseDevice | grep ‘”BatteryPercent” =’

Тепер можна буде зрозуміти, потрібна заміна елементів живлення в цих пристроях чи ні.

Прискорюємо Mission Control

Але саме «смачне» я залишив наостанок. Mission Control з’явився ще в OS X Lion і запропонував користувачам швидкий і зручний спосіб для роботи з усіма запущеними додатками. Проте часом важко позбутися відчуття, що головне вікно даної функції відкривається надто повільно. При інтенсивному використанні Mission Control ця повільність просто вбиває!

На щастя, «термінальна магія» здатна вирішити навіть цю проблему. Запускаємо по черзі наступні команди і насолоджуємося отриманим результатом:

defaults write com.apple.dock expose-animation-duration -float 0.15
killall Dock

При бажанні ви завжди можете зробити відкриття Mission Control швидше або повільніше, просто змінивши число в попередній команді. А щоб повернути значення за замовчуванням, достатньо видалити параметр і перезапустити Dock:

defaults delete com.apple.dock expose-animation-duration
killall Dock

  • У цьому випадку у команді потрібно вказати повний шлях до виконуваного файлу. ?