Незважаючи на те, що під час останніх великих оновлень iTunes «набрав у вазі» і тепер кількістю функцій може сміливо лякати маленьких дітей, деякі користувачі іноді потребують різних простих діях, які допомагають більш ефективно працювати з музичними треками, подкастами або відео.

При цьому, iTunes є досить гнучким додатком, дозволяючи розширювати власний функціонал за допомогою мови сценаріїв AppleScript. Дуг Адамс (Doug Adams) вже багато років працює над власним сайтом Doug’s AppleScripts, збираючи всілякі сценарії, написані ним самим і іншими авторами. Ось тільки кілька корисних скриптів, які можна знайти на цьому сайті.

Для активації AppleScript в iTunes робити практично нічого не треба — достатньо скопіювати завантажений з інтернету сценарій в каталог ~/Library/iTunes/Script (якщо у вас немає папки Script, її потрібно створити вручну). Після цього в меню музичного програвача з’явиться додатковий пункт у вигляді сувою зі списком наявних скриптів.

Search Wikipedia

Якщо вам хочеться дізнатися трохи детальніше про улюблену музику, то обов’язково зверніть увагу на цей скрипт. З допомогою ID3-тегів ви можете відкрити сторінку того чи іншого виконавця, музичного альбому або треку у Вікіпедії. Також, сценарій уміє знаходити інформацію про виконавців потокового радіомовлення, якщо, звичайно, трансляції присутні теги. Результати будуть показані в браузері за замовчуванням.

Search YouTube

Цей скрипт працює аналогічно попередньому, тільки на цей раз він буде шукати обрану/поточну пісню або виконавця на YouTube. Результати будуть показані в браузері за замовчуванням.

Have a Quick Look

Повинен сказати, що це досить незвичайний сценарій, який дозволяє програти вибраний трек в спеціальному вікні Quick Look — адже бувають випадки, коли хочеться прослухати тільки одну пісню і не замислюватися про таких музичних записів у плейлисті.

В відміну від аналогічної функції Finder, таке вікно не закриється після перемикання на іншу програму.

Change Hidden iTunes Preferences

Як і будь-яке інше яблучне додаток, iTunes містить усередині себе різні «секретні опції». З деякими з них ми вже знайомилися, а дізнатися про інших і змінити їх значення можна за допомогою скрипта Change Hidden iTunes Preferences і додаткової утиліти, що дозволяє приховувати кнопки соціальної мережі Ping, включати половинчасті рейтинги для пісень та багато іншого.

Для застосування налаштувань ви повинні будете вийти з iTunes.

Remove «n» Characters From Front or Back

Іноді в тегах пісень після конвертації компакт-дисків інформація міститься не на своєму місці, наприклад, ім’я автора у назві треку. Достатньо порахувати кількість непотрібних символів, а потім активувати цей скрипт і позбутися дублюючих даних.

Update Expired Podcasts

Якщо тривалий час не слухати той чи інший підкасти, iTunes перестане його оновлювати і відзначить оклику. У цьому випадку доводиться робити кілька рухів, щоб змусити медіапрогравач завантажити нові випуски. Даний сценарій зробить все сам, автоматично, для усіх «знехтуваних» подкастів.

Embed Artwork

Обкладинки альбомів, які автоматично завантажуються при додаванні музики в медіабібліотеку, зберігаються в папці iTunes, але не «вбудовуються» у файли. Тому, якщо ви перемістіть музику на інший комп’ютер, обкладинка для них відображатися не буде. Після запуску скрипта обкладинки і виділені треки навіки стануть єдиним цілим.

Albumize Selection

Іноді можна зустріти треки з тегами, в яких не вистачає деяких даних. Сценарій примусово розставляє їм номери від 1 до N і загальна кількість у відповідні поля, після чого треки сортуються в правильному порядку. Там же можна за бажанням поміняти назву альбому.

До речі, якщо у вас є улюблені скрипти, нехай навіть власного написання, не полінуйтеся розповісти про них в коментарях :)