Вже минуло достатньо часу з моменту випуску оновлення iOS 4.2.1 для iPhone, iPad, iPod touch і Apple TV. Найбільш значущі функції і особливості нової прошивки вже були описані в окремій статті, а я хотів би зупинитися на трьох, не сказав би, що прихованих, але неявних можливості. Якщо ви помітили щось ще — ласкаво просимо в коментарі, щоб поділитися досвідом.

Пошук в мобільному Safari

За різними підрахунками, Apple знадобилося створити близько 25 версій прошивки, починаючи з моменту релізу першого оригінального iPhone, щоб нарешті додати рідну функцію пошуку в мобільний браузер операційної системи. Адже до цього моменту доводилося шукати потрібні текст очима або за допомогою спеціального букмарклета або зробленого на його основі платного мобільного додатку Find In Page.

Зате тепер ви можете знаходити певні слова в MobileSafari веб-сторінки так само просто, як і в будь-якому десктопном браузері. Для цього слід ввести пошуковий запит в стандартну рядок пошуку (яка знаходиться поряд з адресним рядком) і прокрутити список пропозицій вниз — крім результатів Google має з’явитися ще одна категорія з заголовком «On This Page» і вашим запитом нижче. Натисніть на нього, після чого додаток зробить невеликий екскурс по завантаженої інтернет-сторінці, виділяючи кожне збіг жовтим кольором.

У мене є нехороші підозри, що ця функція, як деякі інші можливості, не працює на iPhone 3G / iPod touch 2G. Поправте мене, якщо це не так.

Зручний регулятор гучності

Друге далеко неочевидне зміна полягає в програмному регуляторі гучності, який тепер розташовується на окремому власному екрані панелі багатозадачності. Чесно кажучи, я довго його не помічав, поки випадково не перегорнув панель з кнопками блокування орієнтації екрану, управління відтворенням і запуском музичної програми. І якщо для власників iPod touch цей регулятор являє собою звичайне дублювання функціоналу гаджета, то айфоноводам така можливість повинна припасти до смаку, адже кнопки на боці пристрою в звичайному режимі змінюють гучність дзвінка, але не загальну гучність в цілому.

Тепер, незалежно від того, який додаток ви знаходитесь, двічі натисніть кнопку Home і перейдіть панель багатозадачності в саме ліве положення, щоб відобразити програмний регулятор гучності.

На iPad, до речі, регулятори гучності і яскравості екрану вмістилися в одній панелі:

Мелодії SMS для окремих контактів

Користувачі iPhone вже давно могли призначати для кожного зі своїх контактів окремі рінгтони. З іншого боку, при отриманні текстового повідомлення завжди програвалася одна і та ж мелодія, незалежно від того, хто його надіслав. В останній версії мобільної прошивки iOS 4.2, нарешті-то була додана можливість встановити різні мелодії на повідомлення для кожного контакту окремо.

Спробуйте змінити будь-який контакт з адресної книги гаджета, і ви побачите поле, в якому можна вибрати «text tone» для цієї людини.

Напевно, комусь ця функція стане в нагоді.