Незважаючи на відмінні відгуки користувачів про сам бренд Apple і продуктах, які виробляє ця компанія, деякі користувачі час від часу потрапляють у найнеприємніші ситуації, пов’язані з заводським браком або проблемами в залізній/програмною «начинкою» вельми дорогих пристроїв: іноді вони дрібні і дуже просто вирішуються, а іноді закрити очі на них не виходить зовсім. Так чи інакше, у Купертіно знову з’явилося кілька приводів для занепокоєння за свою репутацію.

Cinema Display 27″

Час від часу я заради інтересу переглядаю дискусійні форуми підтримки Apple. Іноді можна комусь допомогти, а іноді і натрапити на дуже цікаву тему з великою кількістю відповідей і бурхливим обговоренням. Наприклад, ось таку.

Суть проблеми зводиться до того, що все більше і більше користувачів, що купили у вересні новенькі 27-дюймовий Cinema Display, вже через місяць експлуатації стали відчувати незручності з 49-ватної аудіо системою. В одних власників через деякий час після включення геть пропадає звук, а саме ж handsfree стає неактивним у відповідному діалозі Системних налаштувань. Інші користувачі подовгу чекають відгуку від монітора при зміні гучності звуку через яблучну клавіатуру.

Тема регулярно поповнюється новими повідомленнями і займає вже практично 15 повних сторінок: у когось проблеми виникають регулярно, у когось- епізодично. Деяким допомагають тимчасові рішення на кшталт «вимкнути на 15-20 секунд і включити знову» або «скинути PRAM з допомогою клавіатурного поєднання Command+Option+P+R», а деякі розлучилися зі звуком назавжди.

У будь-якому випадку, монітор швидше за все доведеться нести в сервісний центр, а в цивілізованих країнах його просто замінюють на новий, іноді з аналогічним дефектом.

Також, на форумі існує ще одне обговорення, в якій користувач, крім описаних вище проблем, скаржиться на зміну яскравості екрану після підключення до Cinema Display свого ноутбука через загальний для роз’ємів MagSafe, USB і Mini DisplayPort кабель. Що цікаво, при відключенні живлення ноутбука яскравості повертається до своїх звичайних значень.

Apple TV

Продовжуємо екскурс по топикам форуму підтримки Apple і знаходимо більш свіжі проблеми.

Наприклад, Apple TV пропонує чекати сотні хвилин перед початком завантаження орендованого HD-контенту . У той же час, інше відео (трейлери, HD-фільми на Netflix або YouTube) починає відтворюватися вже через кілька хвилин після його вибору, а у певних користувачів фільм може завантажуватися більше 3000 хвилин. Також «щасливчики» навіть вирішили перейти на інші, більш швидкі тарифи інтернету, але допомогло це лише одиницям.

Інша гігантська тема присвячена процесу аутентифікації HDCP, повторюється приблизно кожні 20-30 хвилин, під час якого яблучна приставка і телевізор «потискують один одному руки», після чого кольору на вихідній картинці стають інвертованими. У складеному постраждалими пользователями списку переважають моделі телевізорів Philips і Sony.

На жаль, останнє оновлення iOS для Apple TV не виправило ситуацію.