Наприкінці старого року або на початку нового року багато люблять ділитися своїми прогнозами і описують світле технологічне майбутнє. Тим не менш, становище деяких речей не змінюється з року в рік, незважаючи на всі очікування, і ось список лише деяких з них.

Ситуація з Mac App Store

Для багатьох користувачів магазини iTunes Store, App Store і Mac App Store стали звичним способом отримання мультимедійного контенту та програмного забезпечення для декількох платформ. Але навряд чи хтось стане сперечатися, що перші два магазину на сьогоднішній день є більш успішним, ніж каталог настільних додатків для OS X, відкритий рік тому.

Адже далеко не всі користувачі і розробники хочуть миритися з обмеженнями Mac App Store, які можуть значно вплинути на можливості додатків. А оскільки Apple не збирається (або не готова) піти на поступки і змінити правила гри, навряд чи ситуація з Mac App Store кардинально зміниться в цьому році.

Thunderbolt досі збиває з пантелику

Без великої кількості аксесуарів, які використовують Thunderbolt, користувачі можуть продовжити скаржитися на відсутність підтримки USB 3.0 в десктопах і ноутбуках Apple. Можливо, ситуація зміниться до наступного року, коли виробники PC скористаються пропозицією Intel і адаптують свої комп’ютери до нового високошвидкісного порту вводу/виводу. Але зараз, швидше за все, все так і продовжать гадати, чому компанія з Купертино так наполягає на Thunderbolt.

Lion Server не буде «справжнім сервером

Складно сказати, що новий додаток OS X Lion Server.app, яке продається в Mac App Store за$ 50, призначене для IT-фахівців. У нього є непогані можливості, які будуть корисні звичайним користувачам і невеликим компаніям, але «справжні» системні адміністратори віддадуть перевагу «справжньому» серверного заліза з «справжньою» серверною операційною системою — в залежності від інфраструктури підприємства це можуть бути дистрибутиви Linux або Windows (або ж віртуалізація цих ОС), але ніяк не Lion Server на комп’ютері, який толком і в стійку не поставиш.

Нові версії програмного забезпечення

В останні роки я все частіше спостерігаю таку картину: розробники з усіх сил підігрівають інтерес до нових версій своїх додатків, публікуючи різні подробиці, деталі і т. д. Але в 95% випадків після їх виходу відчуваєш почуття, які можна описати як «легке розчарування». Можливо, справа в завищених очікуваннях або чомусь іншому, але радості від збільшуються версій не додається. Залишається сподіватися на решту 5% розробників і їх чудові програми

Влади як і раніше будуть намагаються знищити Інтернет

Конгрес США проштовхує SOPA під виглядом боротьби з піратством та захисту інтелектуальної власності (у цьому питанні мені сподобалося думку Євгена Касперського з його статтею «Повна SOPA»), а влади інших держав активно закликають додати інтернет-цензурі офіційний статус. Це характерно для Росії, а значить — і для України, яка копіює зі свого сусіда все погане. Хоча, це більше політичні проблеми, ніж технологічні.

Позиції MacBook Air і високі прибутки iPhone

Кілька слів про хороше. Принаймні на найближчий рік-два MacBook Air залишиться майбутнім ноутбуків», змушуючи виробників звертати увагу на форм-фактор «ультрабуків», відмовлятися від оптичних приводів і намагатися наздогнати «повітряний» ноутбук за технічними характеристиками (у них це навряд чи вийде).

З іншого боку, Apple продовжить отримувати левову частку прибутку в мобільній індустрії завдяки iPhone. Звичайно, Google і далі буде звітувати про рекордні активациях телефонів на добу, але нормально заробляти на цій системі зможуть лише вони самі творці троянів/руткітів, заповнили Маркети.

Конкурент iPad

Так-так, ми все ще чекаємо.