При роботі над Mountain Lion розробники компанії з Купертіно намагалися не тільки взяти найкраще з двох наявних у розпорядженні операційних систем, але і зробити так, щоб користувачі могли однаково ефективно працювати з настільної і мобільної платформи. В результаті цього деякі речі, які знайомі нам за старими версіями Mac OS X, просто були замінені своїми мобільними «колегами».

Перше, що відразу ж впадає в очі — це заміна iChat новим додатком Messages (або в російській локалізації — Повідомлення). Ми вже достатньо поговорили про це вчора, тому я не буду загострювати на ньому увагу. Нагадаю лише, що крім можливостей від попередніх версій iChat і інтеграції декількох основних мереж для обміну миттєвими повідомленнями (AIM, Yahoo!, Google Talk/Jabber) тепер ви отримаєте можливість листуватися з користувачами через iMessage і здійснювати відео-дзвінки за допомогою технології FaceTime.

Якщо придивитися ще уважніше, то стане зрозуміло: iCal і Адресна книга в Mountain Lion були замінені своїми мобільними еквівалентами зі складу iOS — Контакти (Contacts.app) і Календар (Calendar.app). На даному етапі зміни у цих програмах в основному косметичні, але покращена інтеграція з iCloud дозволяє настільним версіями Календаря і Контактів з відчуттями і можливостям максимально наблизитися до своїх iOS-аналогам.

Ви помітили, що з яблучного меню зник пункт «Оновлення ПЗ (Software Update)? В OS X 10.8 всі системні оновлення будуть завантажуватися і встановлюватися виключно через Mac App Store, що, за великим рахунком, цілком логічно. Навіть апдейти прошивок EFI або нові драйвери для принтерів:

Протягом довгого часу чудова утиліта Growl була найкращим рішенням для користувачів, які хотіли б отримувати візуальні повідомлення від додатків. Я не можу з 100% упевненістю заявити, що інтеграція в систему Центру повідомлень (аналогічного мобільному Notification Center, який з’явився в iOS 5) зможе повністю замінити Growl, але ж для значної частини користувачів більшого і не потрібно. Я б не виключав можливість, що при достатньої популярності Центру повідомлень Apple могла б зв’язати ці компоненти в майбутніх апдейта OS X і iOS.

У цей список можна включити і інтерфейс HDMI, який толком не прижився в яблучних продуктах. Поява функції AirPlay Mirroring, природно, не є причиною викинути всі ваші HDMI-кабелі (поки що потрібно підключати Apple TV до телевізора), але в перспективі підтримка бездротової передачі звуку і відео в 720p/1080p може з’явитися прямо в телевізорах (наприклад, у міфічному HDTV з логотипом Apple на корпусі, який очікують вже не один рік). Не дивно, що компанія активно розвиває свою технологію.

Також, компанія Apple традиційно вирішила припинити підтримку «старих» комп’ютерів Mac:

  • Будь MacBook (Late 2007 — Late 2008) з процесором Intel Core 2 Duo. Номери моделей MB061*/B, MB062*/B, MB063*/B, MB402*/A MB403*/A MB404*/A, MB402*/B.
  • Mac mini випуску середини 2007 року (номера моделі: MB138*/A, MB139*/A).
  • Полікарбонатний iMac (Late 2006, номер моделі MA710xx/A).
  • Оригінальний MacBook Air (Early 2008, номер моделі MB003LL/A).
  • А також комп’ютери з графічним адаптером ATI Radeon X1600.