Як ви, напевно, вже знаєте, Apple організувала програму “OS X Lion Up to Date” для своїх клієнтів, які купили нові комп’ютери Mac після відкриття WWDC ’11, пропонуючи завантажити Lion безкоштовно. Вчора деякі наші коментатори зіткнулися з проблемою при оформленні заявки на отримання коду для безкоштовного завантаження, після чого, на жаль, з’ясувалися деякі неприємні подробиці.

Для початку варто відзначити, що компанії є чотири різновиди цієї програми:

 • для звичайних комп’ютерів, куплених у період з 6 червня по 20 липня, на яких не встановлено Lion;
 • для звичайних комп’ютерів, куплених 21 липня або після;
 • для серверних моделей, куплених у період з 6 червня по 20 липня;
 • і для серверних моделей, куплених 21 липня або після.

Умови першої програми, описані великим шрифтом на сайті, можна перекласти наступним чином:

Клієнти, що купили одну з таких моделей комп’ютерів Mac період з 6 червня по 20 липня 2011 року, на якому не був встановлений Lion, можуть оновитися безкоштовно.

Якщо ви купили ваш комп’ютер Apple Online Store, Retail Apple Store або у Apple Authorized Reseller, перейдіть за одним з цих посилань, щоб взяти участь у програмі. Пам’ятайте, що оформити заявку потрібно до 19 серпня 2011 року (детальні умови).

Якщо ви не можете оформити замовлення через Apple Online Store, перейдіть за цим посиланням для участі в програмі.

Описи трьох інших програм відрізняються незначно і можуть бути знайдені на тій же сторінці.

До цього момент начебто все просто і зрозуміло. А тепер почитаємо подробиці, раз вже на них дано посилання. Повний переклад цього значного списку приводити немає необхідності, тому зазначу лише головні моменти:

 • Для отримання redeem-коду на завантаження Lion вам потрібно заповнити форму замовлення і надати електронну копію розширеного товарного чека, в якому повинен бути явно вказано marketing part number купленого Mac (або номери декількох комп’ютерів). Інші підтвердження, пакувальні матеріали і будь-які копії замовлень є недійсними.
 • Заповнені форми та електронна копія товарного чека повинні бути відправлені в Apple до 19 серпня (а якщо ви купили комп’ютер без Lion пізніше 20 липня, то протягом 30 днів після покупки).
 • При необхідності Apple може зв’язатися з власником такого комп’ютера для уточнення деталей.
 • Redeem-код повинен прийти на електронну пошту протягом 24 годин після заповнення форми та підтвердження покупки.
 • Apple не відповідає за втрату або крадіжку redeem-коду, а для його введення у вас повинно бути сумісне ПЗ (Snow Leopard 10.6.8 і зареєстрований Apple ID).
 • Redeem-код не можна продавати або передавати третім особам.
 • Це пропозиція дійсна лише для кінцевих користувачів, не для реселерів.
 • І, мабуть, найголовніше: пропозиція дійсно тільки в США (50 штатів і округ Колумбія) і Канаді, і тільки для комп’ютерів, куплених на території цих країн. В Росії теж можна замовити безкоштовне оновлення (спасибі читачеві Tima_ti).

Подробиці для інших трьох програм відрізняються незначно.

Хочу додати, що оновлення з Leopard на Snow Leopard за 9,99$ відбувалося за подібними правилами.