Практично завжди встановлені телефони або смартфони фотокамери стають об’єктом критики. І справа не в малому числі мегапікселів, як думають виробники цих гаджетів, а в їх низькій якості. Так було до появи iPhone 4, який за рік став найпопулярнішою камерою на Flickr, а в новому iPhone 4S даний компонент смартфона став ще краще.

Девін Колдевей (Devin Coldewey) у своїй статті на TechCrunch дуже добре «розклав по поличках» що і як поліпшився в камері iPhone 4S. Я зупинюся на ключових моментах, але якщо вас цікавлять подробиці, раджу прочитати «The iPhone 4S Camera Upgrade Explained» повністю.

Отже, ми вже знаємо з презентації, що яблучний смартфон отримав нову 8-мегапіксельну камеру (порівняно з 5 мегапікселями у звичайній Четвірці), здатну робити фотознімки розміром 3264 x 2448 пікселів і записувати HD-відео в якості 1080p (попередня модель підтримувала тільки 720p). Для любителів яскравих заголовків таких двох характеристик вже більш ніж достатньо. Але це лише «побічні» моменти використання інженерами Apple в конструкції камери нового покращеного сенсора OmniVision OV8830.

Цей сенсор використовує «заднє освітлення нового покоління» (на презентації Філ Шиллер сказав «next-generation backside illumination») і отримує на 73% більше світла, ніж сенсор iPhone 4, в результаті чого фотографії виходять значно краще.

На підтвердження своїх слів Apple на сайті опублікувала 8 camera raw в максимальному дозволі, які були зняті на iPhone 4S. Ось кілька з них:

Ще одним ключовим моментом у промові Філа Шиллера стало «33% збільшення швидкості». На думку Колдевея, швидше за все це відноситься до швидкості обробки зображення, яка досягається за рахунок встановлення більш потужного процесора A5, поліпшеного GPU і нового сенсора. Плюс, завдяки цій «зв’язці», власник iPhone 4S може зняти першу фотографію вже через 1,1 секунди після запуску додатка Camera.app, а другу — через половину секунди.

iPhone 4S пропонує стабілізацію відео в режимі реального часу, хоча подробиць роботи цієї функції немає. Девін Колдевей припускає, що це буде «електронна стабілізація на основі живого аналізу зображень». Залишається дочекатися запуску смартфону і порівняти власні ролики з «еталонним» відео, які представлені на сайті Apple:

Крім цього, з презентації стало відомо:

  • У камері використовується гібридний IR-фільтр, що дозволяє більш точно передавати кольори і не порушувати однорідність.
  • Інженери Apple розробили свою власну систему лінз, що складається з 5 елементів (фотографії стали на 30% різкіше) і числом діафрагми f/2.4.
  • Знову ж таки, завдяки процесора A5, програмне забезпечення камери навчився розпізнавати обличчя, а автобаланс білого покращився на 26%.