Через півгодини Нью-Йорку розпочнеться освітній захід Apple. У західних блогах вже кілька днів до ряду активно обговорюються чутки і спекуляції, за якими я б хотів досить коротко пробігтися. Хотілося б відзначити, що нас цей івент буде зачіпати досить опосередковано (все-таки, освіта в наших країнах значно відрізняється), тому явного ажіотажу у нас немає, та й стежити за ним у прямому ефірі у мене навряд чи вийде. Отже, приступимо.

Bloomberg з посиланням на свої джерела, які нібито обізнані з деталями майбутньої презентації, за день до заходу припустив, що компанія з Купертино зробить основний акцент на інструменти, що дозволяють в значній мірі спростити процес створення і публікації електронних книг, навчальних матеріалів і іншого цифрового освітнього контенту» для iPad.

Нові програми повинен представити старший віце-президент компанії Apple по програмного забезпечення та інтернет-послуг Едді Кью (Eddy Cue). І їх основним призначенням має стати розширення привабливості iPad серед освітніх закладів, але особливий акцент буде робитися на учнів До-012. А це, як ви самі розумієте, досить складно зробити без наявності простого процесу створення електронних освітніх матеріалів, сумісних з яблучним планшетом.

Wall Street Journal вважає, що розробку програмного забезпечення буде курирувати Роджер Роснер, один з віце-президентів компанії Apple, який відповідає за розробку додатків пакету iWork (Pages, Numbers і Keynote) і підпорядковується безпосередньо Едді Кью.

Але більш цікавим мені бачиться друге припущення: захід буде базуватися не на існуючих підручниках і переведення їх у цифровий вигляд, а на інструментах для самостійної публікації книг їх авторами, школами або університетами. В онлайн-пресі навіть говорилося про те, що новий додаток (або декілька додатків?) будуть аналогом Garage Band, але тільки для електронних книг. Ось як трактує це порівняння Ars Technica:

У той же час, створення сумісна зі стандартом електронної книги відрізняється (незважаючи на протилежні обіцянки) від простого перетворення документа у форматі Word за допомогою спеціального скрипта. Поточний стан програмних засобів продовжує засмучувати авторів і видавців, які все-таки сподіваються, що Apple або який-небудь інший виробник випустить додаток, що дозволяє це робити так само просто, як і створювати пісні в Garage Band.

[…]

Вчителі можуть використовувати ці інструменти для підготовки до уроків. Учені, історики та інші автори отримають можливість публікувати матеріали професійної якості, але при цьому не співпрацювати з великими видавцями.

Освітній захід Apple почнеться зовсім скоро: в 10 годин ранку за східним часом (7 ранку за тихоокеанським, 17:00 і 19:00 за московським часом). Підсумки презентації, я думаю, підіб’ємо вже завтра.