Сьогодні я хотів би відволіктися від всяких новин, чуток, порад і зробити невеликий огляд заставок для Mac, які мені попадалися на очі останнім часом. Тим більше, ця тематика не піднімалася у нас в блозі вже дуже давно, з моменту публікації статті про скрінсейвер з Time Machine, який не тільки відображає чарівну спіраль мікрокосмосу вашого Mac, але і вміє виводити на екран заголовки RSS-новин.

Годинник

Напевно, до найчисленнішої категорії заставок можна віднести різноманітні годинники, які в моменти простою комп’ютера показують поточний час в різних формах і образах.

І одним з найбільш популярних скрінсейверів в інтернеті є Fliqlo, що представляє собою відмінний програмний аналог перекидних (фліп) чорно-білих годин, які можна побачити практично в кожному третьому голлівудському фільмі. Не знаю, яку роль подібні годинники грають в американській культурі, але саме цю заставку зазвичай вибирають користувачі для фотографій свого робочого місця або комп’ютера в інтернеті.

У параметрах Fliqlo ви зможете налаштувати розмір годин і включити 24-годинне відображення часу.

Друга заставка подібного роду, яка однозначно заслуговує уваги, — це незвичайні годинник Сегментус (Segmentus) від Студії Артемія Лебедєва, в якій цифри формуються за допомогою безлічі стрілок. Описати це досить складно, тому, як говориться у відомій народній мудрості, краще один раз побачити, ніж сто разів почути.

До речі, власники iOS девайсів також можуть встановити подібні годинники на свої гаджети. Версія для iPhone і iPod touch називається Clockus, а версія для iPad — Clockus XL. Правда, Студія Лебедєва не має до цієї розробці ніякого відношення.

Третя заставка представляє ще більш неймовірний варіант і називається PolarClock. На їхньому циферблаті відображається не тільки час, але і місяць, дата, день тижня в полярній системі координат. Досить незвично!

AppWall

У цьому році на WWDC всі присутні в черговий раз змогли побачити величезну стіну з іконок додатків на тридцяти 24″-дюймових Cinema Display, які синхронізуються таким же кількістю Mac Pro під управлінням Snow Leopard. Інформація про заргужаемые з App Store додатки формується кожні 5 хвилин в спеціальний XML-файл і парс за допомогою Cocoa/Objective-C. А загальний результат виходить за допомогою OpenCL, графічних адаптерів nVidia GTX 285 і Quartz Composer.

Польський розробник, який побажав залишитися невідомим, вирішив зробити таку заставку і назвав її AppWall. В її налаштуваннях користувач може вибрати категорію програм, за якими ви хочете спостерігати: Top free або Top paid. Після цього, така стіна додатків виявиться на вашому повне mac ‘ е.

Lounge

І останній скрінсейвер, про який я хотів би розповісти, називається Lounge. Він чимось зовні схожий на Front Row, відображає композицію, яка грає в даний момент в iTunes, і дозволяє управляти відтворенням, гучністю і рейтингами пісень.

Правда, Lounge платний і коштує цілих 10$.

А які у вас улюблені скрінсейвери?