Не секрет, що представлена в iOS 7 функція Activation Lock дозволила набагато ефективніше боротися з крадіжками яблучних смартфонів і планшетів. І вчора ввечері агентство Reuters з посиланням на представників правоохоронних органів великих американських і європейських міст поділилася новими цифрами, які дозволяють зрозуміти, наскільки знизилася кількість подібних злочинів за цей час.

Зокрема, в Нью-Йорку кількість крадених iPhone зменшилася на 25%, Сан-Франциско — на 40%, а в Лондоні — на 50%. У червні минулого року в одному з номерів «Яблуні» я вже знайомив читачів з подібним дослідженням, але тоді в ньому фігурували менш видатні результати — 19%, 38% і 24% відповідно.

За даними Reuters, чиновники цих міст — мер Лондона Борис Джонсон, окружний прокурор Сан-Франциско Джордж Гасконь і генеральний прокурор штату Нью-Йорк Ерік Шнейдерман — залишилися задоволені поточним прогресом, адже саме вони були ініціаторами прийняття ряду нормативних актів, які вимагали від виробників смартфонів і планшетів інтегрувати в свої пристрої подібні механізми, що дозволяють у випадку крадіжки або втрати віддалено блокувати гаджет або хоча б стерти з нього всю особисту інформацію:

«Ми досягли значного прогресу в боротьбі з епідемією крадіжок смартфонів, яка була присутня у багатьох великих містах всього два роки тому», — заявив мер Лондона.

Згідно зі статистикою, зібраної Національною лігою споживачів, у 2012 році понад 1,6 млн. американців заявили про крадіжку свого мобільного гаджета. Це і правда була справжня епідемія, з якою поліція традиційними засобами боротися була не в змозі. Особливо важка ситуація склалася в Сан-Франциско, Окленді та інших великих містах Каліфорнії, де крадіжки становили більше половини від усіх скоєних злочинів.

«Виробники мобільних пристроїв продовжують випускати самі нові і неймовірні програмні функції. Але в першу чергу вони повинні задуматися, як уберегти своїх клієнтів від перетворення в жертв злочинів. Це стало б самій крутий технологією, яку вони могли представити на ринку», — заявив Джордж Гасконь.

Завдяки Activation Lock смартфони або планшети Apple стають для грабіжників абсолютно даремною іграшкою, оскільки ні скидання налаштувань, ні перепрошивка (навіть в DFU-режимі) не дозволить активувати пристрій до тих пір, поки не будуть введені логін і пароль справжнього власника. Зараз подібні функції присутні практично в кожній мобільної операційної системи.