Сьогодні хотів би звернути вашу увагу на один інтернет-ресурс, про який можливо ви не чули. Звичайно мова піде про mac-орієнтованому сайті, який має нехитре назву IUseThis.com. Що ж це за петрушка і з чим її їдять?

Як кажуть самі творці ресурсу, «IUseThis.com for Mac» — це новий спосіб організувати ваші програми та дізнатися про нові. Крім того, цей веб–сервіс дозволяє стежити за оновленнями використовуваних вами програм.

Створили IUseThis два ентузіасти — Marcus Ramberg і Arne Fismen, яких не влаштовувала домінуюча повсюдно система оцінки програм зірочками або пахвами. На їх думку, така система п’яти–, десяти–, N-бального оцінювання в оглядах програм, як наприклад на Macworld.com, мало про що говорить і відображає в основному думку автора огляду.

Для того, щоб підійти до питання добору цікавих і корисних програм як можна більш демократично, щоб отримати реальну картину, вони і створили IUseThis. Вся демократія задуму полягає в тому, що самі користувачі програм, тобто ми з вами, оцінюють програми найбільш очевидним способом — голосуванням. При цьому, голосує співтовариство не за принципом ромашки — «люблю–не люблю», «подобається–не подобається», а простим «я цю прогу використовую».

Зрозуміло, що якщо програма стоїть, то її і використовувати багато користувачів, що й відіб’ється у кількості набраних голосів. IUseThis можна назвати рекомендаційним сервісом mac-софта, який більш менш реально відображає на скільки популярна та чи інша програма.

Додають програми самі користувачі, вони ж обговорюють, радять і так далі. При додаванні софта рекомендується давати пряме посилання для скачування, домашню сторінку, скріншот, ціну для платних програм, невеликий опис і теги. Таким чином, співтовариство на IUseThis не тільки створює топ-листи програм, голосуючи за них, але і створюють такий каталог додатків з найнеобхіднішою, короткою і точною інформацією про них.

На сьогоднішній день на IUseThis «засвітилося» більше 5000 додатків, що вже про щось говорить. Досить активну і не мале коммьюніті оперативно реагує на вихід нових версій улюблених програм, оновлюють посилання і описи. А це значить, що ресурс можна використовувати для того, щоб бути «в курсі справ» і користуватися самим свіжим софтом.

Коли ви відзначаєте якусь програму, мовляв «використовую», вона також заноситься в ваш профіль. Додати ваші улюблені програми можна автоматично, скачавши спеціальну програму imakeprofile, яке додасть всі програми з вашої теки Applications.

Уявіть, що вам довелося переставити Mac OS X з нуля, і природно треба встановити всі звичні програми. Ось тоді вашим профілем на iusethis.com просто ціни не буде! В кишені буде весь список з посиланнями, що і де лежить у Мережі.

Завдяки IUuseThis ви можете ще й автоматизувати процес оновлення. Для цього існує така корисна утилітка як AppFresh (читайте огляд на Маководе), яка вміє працювати з базою ресурсу і сповіщати вас про доступні оновлення та пропонувати їх завантажити. Це економить багато часу та зусиль з підтримання свого програмного господарства Up-to-Date.