Nortel, канадський виробник телекомунікаційного устаткування, нарешті оголосив підсумки організованого ним аукціону, на якому розігрувалося більше 6000 патентів. Його власником став консорціум, що складається з Apple, EMC, Ericsson, Microsoft, Research In Motion і Sony, що заплатив за «головний приз» 4,5 мільярда доларів.

В офіційній заяві Nortel були наведені слова Джорджа Риделя (George Riedel), одного з топ-менеджерів компанії: «Ми задоволені результатом аукціону. Розмір і вартість даної угоди є безпрецедентною, крім того, вона викликала великий інтерес серед великих технологічних компаній по всьому світу».

Основним суперником консорціуму був Google, якому підкорилася» лише мінімальна ставка (початкова пропозиція) в розмірі 900 млн. доларів. Швидше за все, пошуковий гігант проявив інтерес до цього аукціону з однієї причини — компанія ще дуже молода, тому на відміну від своїх суперників не володіє такою великою кількістю патентів.

За даними Reuters із запропонованих 4,5 млрд. доларів RIM заплатить 770 млн., а Ericsson — 340 млн. Частки інших учасників консорціуму невідомі. Nortel збирається довести операцію до логічного завершення в третьому кварталі 2011 року, але тільки після того, як в липні вона пройде узгодження в канадському і американському судах.

До того, як збанкрутувати в 2009 році, Nortel володіла патентами на бездротовий зв’язок, мережеву інфраструктуру та пов’язані з нею технології передачі даних, рекламу в інтернеті, а також ключовими патентами на мережі стандарту 4G LTE і, що один із засновників RIM назвав «національним надбанням».