Слідом за Google і Microsoft, який з усіх сил намагаються наздогнати або перегнати Apple по привабливості на величезному ринку смартфонів, в гонку може вступити ще одна виключно програмна компанія, відома всьому світу дуже популярним веб-браузером Firefox. В блозі Mozilla Labs з’явилася цікава стаття, присвячена концепту смартфона з кодовою назвою Seabird.

Правда, на відміну від своїх більш іменитих «колег по нещастю», Біллі Мей (Billy May, автор концепту) вирішив зібрати все необхідне і прогресивне в «одному флаконі». У реальному житті власник такого диво-пристрою отримав би 8 мегапіксельну камеру, 2 мініатюрних проектора, вбудованих у бічні стінки (з їх допомогою можна проектувати відео на стіну і віртуальну клавіатуру на поверхню столу), bluetooth-донгл, який кріпиться на корпус пристрою і дозволяє використовувати його як гарнітуру або інфрачервоний пульт управління, бездротову зарядку, 3.5″ аудіо-джек і miniUSB, оригінальний док-підставку і операційну систему Google Android:

Природно, ні про яке серійному виробництві такого телефону мова йти не може. Адже вже на етапі створення прототипу компанія зіткнеться з безліччю труднощів на кшталт «А куди ж тут запхати батарею, щоб смартфон працював необхідні Х годин?» або «Клавіатура проектується на стіл, але користуватися нею неможливо». Чи залишиться цей гаджет концептом або стане черговим вбивцею iPhone — покаже час.

P. S. до Речі, хіба у Mozilla ще не було програмного продукту Seabird? А то назва якесь знайоме.