Кілька днів тому стартували офіційні продажі ? Watch, і спеціально до цієї події популярний «околояблочный» блог iMore опублікував майже три десятки корисних порад для новоспечених власників яблучних годин. Упевнений, ці поради виявляться корисні як новачкам, так і просунутим користувачам.

Загальні поради

1. Вручну переходимо в режим «Power Reserve»

Якщо ви переживаєте з приводу часу автономної роботи ? Watch чи не хочете даремно витрачати заряд акумулятора, то можете вручну перевести годинник в енергозберігаючий режим, в якому вони будуть показувати тільки час. Для цього необхідно натиснути і потримати бічну кнопку для виклику спеціального меню, після чого провести пальцем по слайдеру «Power Reserve».

2. Запускаємо останнє використовується додаток

За промовчанням, коли користувач підносить руку, годинник автоматично активують екран і показують поточний час. Але при бажанні ви можете переналаштувати гаджет і запускати останню використовувану програму. Для цього в додатку Settings > General > Activate on Wrist Raise поставте галочку напроти пункту Last-Used App.

3. Збільшуємо розмір шрифту

У ? Watch досить маленький екран, тому немає нічого дивного, що деяким користувачам текст може здатися занадто дрібним. Збільшити розмір можна Settings > Brightness & Text.

Також Apple додала в меню вибору циферблатів тему «Big Text», яка відображає час дуже крупно.

4. Відключаємо всі звуки

У деяких ситуаціях звуки приходять повідомлень можуть заважати, тому компанія з Купертіно передбачила у своїх годинниках можливість їх швидкого відключення. Досить на 3 секунди прикрити дисплей ? Watch долонею, після чого гаджет злегка завібрує і перейде в беззвучний режим. Активувати цю опцію можна на iPhone в додатку My Watch > Sounds & Haptics > Cover to Mute.

5. Видаляємо іконку програми

З часом у користувача може виникнути необхідність почистити домашній екран ? Watch від всякого сміття. Зробити це не складніше, ніж на iPhone або iPad: просто натисніть і тримайте пальцем іконку програми до тих пір, поки вона не почне злегка «злегка тремтіти», після чого тапніте по хрестику. Також заховати програму для годин можна через програми My Watch для iPhone.

Є два моменти, про які слід пам’ятати. По-перше, приховавши іконку таким чином, ви не видалите додаток повністю — вона залишиться на iPhone, поки ви не видалите його звідти. По-друге, як і у випадку з iPhone, видалити стандартну програму не вдасться.

6. Знаходимо iPhone з допомогою годин

Якщо ваш iPhone кудись подівся, і ви ніяк не можете його знайти, ваші годинник з радістю прийдуть на допомогу. Активуйте Glances, відкрийте вікно Settings і знайдіть у ньому кнопку з зображенням смартфона. Тапнув по ньому, iPhone відразу ж видасть своє місце розташування.

7. Використовуємо Handoff і Siri

Якщо ви хочете відправити електронну пошту, зарезервувати столик у сусідньому ресторані або виконати дії, для яких не вистачить екрану ? Watch, Siri скаже, що не в силах вам допомогти і запропонує перенести дану задачу на iPhone за допомогою Handoff. У цьому випадку в лівому нижньому кутку заблокованого смартфона з’явиться іконка Siri, натиснувши на яку ви зможете продовжити з того ж місця, де зупинилися.

8. Збільшуємо екран або запускаємо VoiceOver

Користувачі можуть швидко включити збільшення екрану або VoiceOver за допомогою потрійного натискання на коліщатко Digital Crown. Ця функція відключена за замовчуванням, і для її активації потрібно зайти на iPhone в додатку My Watch > General > Accessibility > Accessibility Shortcut. Також включити VoiceOver можна через Siri.

9. Робимо скріншоти

Скріншоти на ? Want робляться за аналогією з iOS-девайсами: досить швидко і одночасно натиснути бічну кнопку і коліщатко Digital Crown.

10. Примусова перезавантаження

У звичайних умовах, якщо ? Watch раптом почнуть вести себе дивно, ви завжди можете вимкнути і включити годинник (дивіться Порада №1, як це зробити). Але компанія з Купертіно також передбачила механізм примусового перезавантаження гаджета. Для цього потрібно протягом 10-015 секунд утримувати одночасно бічну кнопку і коліщатко Digital Crown, поки на екрані не з’явиться логотип Apple.

Годинник

11. Зберігаємо користувальницькі циферблати

Користувачі можуть не тільки кастомизировать стандартні циферблати з допомогою Force Touch, а також зберегти їх на майбутнє. Для цього потрібно ще раз натиснути із зусиллям на дисплей ? Watch, прокрутіть список до самого кінця і тапнути по плитці «New» із зображенням плюса. Видалити циферблат можна свайпом вгору.

12. Зрушуємо час вперед

Не знаю, навіщо ця функція може взагалі не знадобитися, але ? Watch дозволяє вручну зрушити вперед. Настройка ніяк не впливає на час ваших сигналів і повідомлень — коригується лише час на основному циферблаті. Для цього зайдіть в Settings > Time > +0 min і коліщатком Digital Crown встановіть час, на який будуть «поспішати» годинник (максимально — 59 хвилин).

13. Відключаємо функцію «Snooze»

Ви можете відключити функцію «Snooze» для певного сигналу в меню Alarms > Edit Alarm. Просто тапніте по однойменному перемикачу.

Спілкування

14. Зберігаємо шаблони для Повідомлень

У ? Watch немає екранної клавіатури, але ви можете зберегти кілька шаблонів, щоб швидко відповідати на вхідні повідомлення під час спілкування з іншою людиною. Зробити це можна на iPhone в додатку My Watch > Messages > Default Replies.

15. Виберіть, що робити з текстом надиктованным

Коли ви відповідаєте на повідомлення голосом, ? Watch пропонує на вибір два варіанти: перетворити мова в текст або відправити все, що ви надиктували, у вигляді аудіо-кліпу. Якщо ви хочете завжди використовувати одне і те ж дію, зайдіть на своєму iPhone додаток My Watch > Messages > Audio Messages і поставте галочку навпроти потрібного пункту.

16. Вибираємо колір малюнків Digital Touch

Ви можете вибрати будь-який колір для скетчів Digital Touch. Для цього натисніть пальцем на екран і трохи потримайте, поки не з’явиться палітра кольорів.

17. Поділіться вашим місцем розташування

Якщо ви хочете відправити вашим друзям своє поточне розташування, натисніть із зусиллям на екрані бесіди в Повідомленнях і тапніте по кнопці «Send Location».

18. Утримуємо дзвінки, поки не знайдемо iPhone

Хоча ? Watch дозволяють відповідати на дзвінки, це далеко не завжди практично і доречно. Але що робити, якщо ви не можете швидко відшукати ваш смартфон? В цьому випадку можна поставити дзвінок на утримання кнопкою «Answer on iPhone», поки він не буде знайдений. Весь цей час ваш співрозмовник буде чути короткі повторювані звуки.

Продуктивність

19. Очищаємо всі повідомлення

Користувач може видаляти повідомлення одному звичним жестом «свайп ” вліво» — так само, як на iPhone або iPad. Але Apple також передбачила можливість швидкого видалення всіх нотифікацій. Для цього натискаємо із зусиллям на список і тапа по кнопці «Clear All».

20. Відзначаємо повідомлення Mail

Ви не можете створити новий електронний лист на ? Watch, але гаджет дозволяє відзначати повідомлення прапорцем, як непрочитане або видалити його. Просто натисніть із зусиллям по листу і виберіть одну з трьох дій.

21. Вибираємо поштові скриньки для показу

Якщо ви зайдете на iPhone додаток My Watch > Mail > Include Mail, то зможете вибрати поштові скриньки, для яких будуть відображатися повідомлення на годиннику.

22. Перемикаємо режим відображення Календаря

Натискання із зусиллям на будь-який день в Календарі дозволить вибрати один з двох режимів відображення — Day або List.

23. Не забуваємо вчасно вирушати на зустрічі

Після того, як ви створите в додатку Календар на iPhone нове подія, додасте до нього розташування і налаштуєте параметр «Час у дорозі», годинник вчасно вам нагадають, що пора виходити або виїжджати з дому, щоб не запізнитися на зустріч.

Додатка

24. Вчимося розрізняти вібрацію годин

? Watch можуть по-різному вібрувати в залежності від ситуації, і ці вібрації не обмежуються одними повідомленнями. Ви також можете отримувати підказки під час використання навігації. Перед поворотом ліворуч годинник тричі вібрувати короткими серіями по два етапи: тап-тап — пауза — тап-тап — пауза — тап-тап. Перед поворотом праворуч гаджет буде так само коротко вібрувати 12 разів поспіль. А прибуття в місце призначення годинник позначать тривалої вібрацією.

25. Відключаємо навігацію

Для відключення навігації використовуйте натискання із зусиллям на будь-якій точці в додатку Maps, після чого тапніте по кнопці «Stop Directions».

26. Перемикаємо аудіо

? Watch здатні програвати як локальні треки, так і музику, що зберігається на iPhone. Для зміни джерела аудіо досить натиснути із зусиллям на екран у програмі Music і вибрати відповідний пункт меню. Аналогічним чином ви можете підключитися до бездротових динаміків AirPlay і перенаправляти на них аудіо-потік зі своїх годин.

27. Переглядаємо останні знімки

Додаток Camera дозволяє використовувати ? Watch в якості зовнішнього дисплея і пульта дистанційного керування для зйомки фото на iPhone. Але з його допомогою ви також можете швидко переглянути всі останні знімки.

28. Встановлюємо місто за замовчуванням для перевірки погоди

Додаток Weather на годинник здатний показувати погоду відразу в декількох містах. Але при бажанні ви можете вибрати один з них для показу в Glances або на циферблаті. «Місто за замовчуванням» встановлюється на iPhone в додатку My Watch > Weather > Default City.

На цьому, мабуть, будемо завершувати. Якщо ви помітили ще що-небудь цікаве, не полінуйтеся розповісти про це у коментарях.