Док Mac OS X виконує кілька важливих функцій. В ньому відображаються найбільш часто використовувані програми і згортаються вікна, підстрибують стеки при закінченні завантаження в Safari і відображаються нотифікації програм для обміну миттєвими повідомленнями. Крім цього, розробники забезпечили Док деякими додатковими можливостями, доступ до яких найшвидше отримати через поєднання клавіш. З ними ми сьогодні і познайомимося.

Чесно кажучи, у статті не буде якоїсь чіткої угруповання рад. Постараюся написати все, що згадаю, а якщо щось забуду — можете доповнити мене в коментарях.

Багато користувачі знають, що для зміни розмірів Дока, потрібно затиснути ліву кнопку мишки на роздільнику і, потягнувши вгору або вниз, виставити «на око» відповідну висоту панелі. На мій погляд, це не дуже зручно, тому я пропоную під час цієї дії затиснути клавішу Option. Завдяки цьому, юзеру надасться можливість вибрати один з чотирьох фіксованих розмірів — 128, 64, 32 і 16 пікселів у висоту. Док буде збільшуватися (зменшуватися) стрибкоподібно: від найменшого до найбільшого.

Тепер замість Option затисніть клавішу Shift і спробуйте потягнути док у бік лівого або правого краю екрана. Це дозволить змінити його розташування на екрані, тому користувачеві не доведеться лізти в Системні налаштування. У цьому випадку, тривимірний режим відображення зміниться на двомірний.

Клік лівою кнопкою миші по активному елементу Дока з затиснутою клавішею Option прибере з екрану вікно цього додатка. Це дія рівносильно пункту контекстного меню «Приховати». Якщо до цього поєднання додати ще і клавішу Command, то активне вікно залишається на екрані. А ось вікна інших запущених додатків сховаються, їх іконки моментально стануть напівпрозорими.

Щоб відкрити каталог, що містить представлене в Доці додаток, достатньо всього лише клікнути по іконці програми з затиснутою кнопкою Command. Цю можливість я використовую найчастіше, особливо, коли потрібно видалити програму або навести порядок в папці Завантаження.

Навіть якщо у вас відключено збільшення іконок при наведенні покажчика миші, ви все одно можете подивитися на нього, пробігшись над поверхнею панелі з затиснутими кнопками Control + Shift.

Поєднання клавіш Command + Option + D включить опцію «Автоматично показувати або приховувати Dock» з Системних налаштувань. У цьому випадку, панель буде ховатися за екран всякий раз, коли ви будете вести миша від краю робочого столу. Підведіть покажчик миші до того місця, де зазвичай відображається Док — та він знову з’явиться.

Якщо ви вытянете елемент Дока в папку або на робочий стіл з затиснутою клавішею Command, то він просто копіюється в каталог призначення. А якщо ви захочете відкрити файл за допомогою не пов’язаної програми, то просто перетягніть його на іконку з затиснутими кнопками Command+Option. Правда, тут є обмеження — як ви розумієте, це додаток абсолютно необов’язково його відкриє, в цьому випадку буде показано відповідне повідомлення.