За підтримки: Банкір.ком — все про банки, кредити, іпотеки.

Продовжу тему гарячих клавіш в Safari, розпочату в попередньому пості. Шорткаты, хто б що ні говорив, що «нам жити та будувати допомагають». Сама Mac OS всіляко «проповідує» і сприяє активному використанню “гарячих клавіш” — шорткаты досить швидко запам’ятовуються, користуватися ними зручно і корисно, тому що процес «маководства» прискорюється.

А Safari, напевно, для багатьох сама використовувана програма Mac OS (може скоро і в Windows?). Тому впевнений, що не втрачу час даремно, якщо випишу невеликий список корисних шорткатов — користуйтеся і менше возюкайте «хвостатим твариною» ?? Чесно зізнатися, я частенько на автоматі користуюся трэкпадом, тому що до клавіатурі ближче.

Панель закладок: Cmd+1 — Cmd+9

Рідкісний людина не користується в браузері закладками. І у кожного є кілька улюблених місць у Мережі, які ви відвідуєте регулярно. Якщо закладки на такі сайти винести на панель закладок, то, наприклад, шорткат Cmd+3 відкриє третю закладку в панелі. Разом можна винести на гарячі клавіші дев’ять букмарков. Зазначу, що папки на панелі закладок не в рахунок і в цей шорткат не потрапляють.

Перехід по вкладках: Cmd+Shift+[ Cmd+Shift+]

Без вкладок в браузері Safari теж не обійтися. У мене їх зазвичай відкрито від двох до нескінченності. На одній майже завжди важить GMail, на інший Маковод, а далі залежить від ситуації і часу доби:)

Назад/вперед з історії відвідувань: Cmd+[ Cmd+]

Замість того, щоб через весь дисплей по діагоналі гнати миша до кнопок Safari назад/вперед, теж можна зробити з клавіатури. Запам’ятати не складно, тому що шорткаты теж повішені на квадратні дужки, як два попередніх. Ще назад або вперед по історії відвідувань можна перейти з допомогою Cmd+Стрілка Вліво/Вправо».

Перехід в рядок пошуку в Google: Cmd+Option+F

Напевно не так зручний цей шорткат порівняно з коротким Cmd+K FireFox, який теж переносить курсор в рядок «Гуглити». Але з іншого боку, такий підхід до гарячими клавішами в Сафарі виглядає більш послідовним, коли на одну літеру (плюс різні модифікатори) навішують групу шорткатов, пошук наприклад. Cmd+Option+F Mail перекидає курсор в рядок пошуку поштою, Cmd+F — пошук по тексту і т. д..

Відкрити нову вкладку/вікно: Cmd+T і Cmd+N

Думаю, якщо ви вже користуєтеся хоч якимись клавіатурними скороченнями, то цих два шортката точно вже у вашому арсеналі. Комбінації для відкриття нового вікна Safari і створення нової вкладки напевно одні з найбільш використовуваних в браузері. Хіба що закрити вікно/вкладку через Cmd+W може з ними позмагатися.

Перехід в адресний рядок: Cmd+L

Цей шорткат ставить курсор в рядок і виділяє текст. Тобто, після натискання комбінації клавіш можна відразу вводити новий адресу. Це дуже прискорює весь процес:) Далі ще кілька шорткатов «на букву ель».

Відкриття вікна завантажень: Cmd+Option+L

Власне робить те, про що стверджують у заголовку. Корисно знати цей шорткат, якщо ви активно качаєте з Мережі: Cmd+Option+L — відкрив вікно завантажень, подивився як там прогрес, Cmd+W — закрив вікно. Разом пішло всього п’ять секунд життя:)

Пошук в Google: Cmd+Shift+L

Якщо Cmd+Option+F ставить Гугл напоготові, переміщаючи курсор в рядок пошуку, то Cmd+Shift+L відразу дає постріл із стартового пістолета. Треба тільки виділити потрібне слово або текст на сторінці і «спустити» шорткат. Після цього в новому вікні Safari відкриються результати пошуку. Справді корисний шорткат!

Невідомий Safari-шорткат: Ctrl+L

Про це магічному поєднанні клавіш я писав в попередньому пості. Згадаю його тут як четвертий із серії L:)

* * *

Гарячих клавіш звичайно ж більше, ніж тут описано. Тому, якщо ви вважаєте, що якийсь важливий шорткат я змарнував, то не соромлячись коментуйте.