З моменту релізу OS X Yosemite безліч користувачів операційної системи почали скаржитися на роботу бездротової мережі. На офіційних форумах підтримки Apple Support Communities і популярних «околояблочных» сайтах можна знайти безліч топіків, присвячених цій проблемі.

Серед найбільш поширених симптомів, описаних на цих ресурсах, виділяються неймовірно повільна робота Wi-Fi, яка виражається в дуже довгої завантаженні веб-сторінок, а також постійні втрати з’єднання між яблучними комп’ютерами і бездротовими точками:

Після оновлення до Yosemite моє Wi-Fi підключення, яке в Mavericks працювало дуже стабільно, стало постійно відключатися. Мені доводиться кликати по іконці бездротового з’єднання і заново підключатися до домашньої мережі кожну хвилину або дві. Я вже пробував відключати Bluetooth, заново налаштовував роутери. Навіть неодноразово перезавантажується систему. Але все безуспішно.

Судячи за повідомленнями користувачів, дані проблеми зачіпають практично всі комп’ютери в лінійці Mac і роутери різних виробників, включаючи эппловские. На форумах запропоновано безліч різноманітних способів «лікування»: перші відключають Bluetooth і Handoff, другим допомагає чиста установка Yosemite або відмова від синхронізацію Dropbox, треті «граються» з налаштуваннями бездротового обладнання або відключають WPA шифрування. Але більшості не допомагає жоден з перерахованих вище рад.

Співробітники служби підтримки Apple виявилися також не надто корисними — вони запропонували своїм клієнтам видалити основні мережі або скинути SMC. Але жоден з цих рецептів не є універсальним і дозволяє з великою впевненістю сказати, що проблеми в роботі Wi-Fi можуть бути усунені тільки програмним шляхом в наступних оновленнях Yosemite.

Поки що єдиним компромісним варіантом є переклад бездротового обладнання на 802.11 g (канал 2.4 ГГц). Крім цього, популярний сайт OS X Daily запропонував кілька просунутих рад, які також можуть допомогти виправити роботу Wi-Fi в Yosemite. Для початку вони рекомендують заново створити файли конфігурації і мережеві настройки.

 • Першим ділом потрібно відключити Wi-Fi з панелі меню і зайти в каталог /Library/Preferences/SystemConfiguration/ (для цього у вікні Finder натисніть Cmd+Shift+G і вставте вказану адресу).
 • Зробіть резервну копію наступних файлів, після чого видаліть їх з цього каталогу:
 • com.apple.airport.preferences.plist

  com.apple.network.identification.plist

  com.apple.wifi.message-tracer.plist

  NetworkInterfaces.plist

  preferences.plist

 • Нарешті, перезавантажте ваш Mac і увімкніть Wi-Fi в панелі меню. Це змусить систему заново створити файли мережевої конфігурації.
 • Далі користувачі можуть створити чергове мережеве розміщення. Для цього потрібно зайти в Системні налаштування > Мережа і вибрати пункт «Редагувати розміщення» з випадаючого списку, після чого налаштувати підключення за новою.

  Також у розділі Додатково > Апаратура редактори OS X Daily пропонують вручну присвоїти параметру «Максимальний розмір пакету» значення 1453 замість стандартного 1500. В цей раз перезавантажувати комп’ютер не потрібно — досить перезапустити всі програми, які використовують мережевий доступ.

  Наступний крок — вивантажити і заново завантажити сервіс discoveryd, який відповідає за обробку DNS-запитів. Для цього запускаємо Terminal (/Програми/Утиліти або через Spotlight) і вводимо наступну команду. Вам буде потрібно ввести пароль від облікового запису, володіє правами адміністратора:

  sudo launchctl unload -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

  Після цього ми повинні знову запустити discoveryd:

  sudo launchctl load -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.discoveryd.plist

  В даному випадку «полегшення» також має настати після перезапуску додатків, що працюють з мережею. Зверніть увагу, цей трюк доведеться повторити після кожного ребут системи, який «підвищить стабільність і надійність роботи в бездротових мережах».

  Все-таки цікаво, як компанії вдається зламати роботу Wi-Fi кожен раз після випуску оновлення?