З року в рік за величезним ажіотажем, супроводжуючим запуск практично кожного мобільного гаджета Apple, крім звичайних користувачів стояли любителі швидкої наживи, які купували якомога більше бажаних яблучних смартфонів і планшетів, і відправляли їх до себе на батьківщину для перепродажу за нечуваними цінами. Apple щосили намагалася переломити цю ситуацію, але крига скресла лише зі стартом продажів нового iPad.

За даними Reuters, жителям найбільшого «сірого» ринку продукції Apple в світі — Китаю — скоро буде просто невигідно повертати контрабандні планшети до себе в країну для перепродажу, оскільки американські компанії, що займаються доставкою товарів по всьому світу, масово перестають приймати замовлення на новий iPad, а китайські митники вимагають декларувати привезені гаджети і платити за кожен планшет імпортне мито на електроніку в розмірі 10%.

У минулому студенти і просто будь-які бажаючі могли швидко заробити: вони прилітали в США перед запуском, вистоювали величезні черги, купували максимально доступне кількість іДевайсов (можливо, тому Apple вже кілька років не продає більше двох смартфонів або планшетів в одні руки) і на наступний день після повернення в Китай продавали їх в два рази дорожче (а то й більше), чому сприяв приголомшливий попит на яблучні новинки. Проте, часи змінюються.

Один з продавців електроніки в Окленді розповів, що йому вже не вдасться провернути торішню операцію, коли він на хвилі загального ажіотажу відправив своєму покупцеві у Гонконгу більше 1000 iPad 2, отримавши при цьому прибуток у розмірі від 50 до 100 доларів за планшет. Зараз це для нього буде занадто накладно: за допомогою FedEx його компанія послала в Китай всього 250 нових iPad через кілька годин після початку продажів в США, заплативши за доставку кожного з них по 110$. Та й навряд чи знайдеться багато охочих придбати яблучний планшет за такою високою ціною, в яку входить націнка продавця в США, вартість доставки і розмитнення, а також націнка продавця в Китаї.

В якості ще однієї причини зниження прибутку цей продавець назвав більш ефективний і широкомасштабний запуск третього покоління iPad: «Apple стала настільки великою, що може запросто наповнити ринок, після чого перекупникам буде невигідно возити новий планшет з-за надлишку пропозиції».

Ймовірно, саме з цим пов’язаний феномен, який у перші дні запуску нового iPad дивував відвідувачів великих Apple Store: наприклад, у знаменитому роздрібному магазині компанії на П’ятій авеню в Нью-Йорку вишикувалася окрема черга (щоб не заважати звичайним покупцям) в основному з китайських реселлерів, які пачками здавали нещодавно куплені iPad. Зазвичай вони приходять з самого ранку і мовчки чекають, поки зможуть повернути планшет протягом 14 діб з моменту покупки. Причому, деякі з них повертали по 30 планшетів за раз.