В останньому номері «Яблуні» я вже розповідав про те, що Apple планувала придбати ізраїльської компанії Anobit. Через тиждень ця інформація підтвердилася, і стали відомі деякі деталі першої угоди Тіма Кука на посаді генерального директора Apple.

Управлінці Anobit повідомили своїм співробітникам про придбання компанії вчора, після того, як глава R&D-підрозділу Apple відвідав штаб-квартиру компанії запланував побудувати в Ізраїлі науково-дослідний центр. За даними місцевої преси, сума угоди склала півмільярда доларів і вона була оформлена в той же самий день, коли Купертіно анонсувало придбання NeXT рівно 15 років тому.

Apple почала використовувати флеш-накопичувачі у своїх портативних гаджетах після запуску iPod nano в 2005 році. З тих пір компанія спирається на довгострокові контракти з постачальниками NAND-пам’яті і використовує її у величезних кількостях, щоб зберегти постійне виробництво iPod, iPhone і iPad. Більше того, зараз обсяги споживання твердотільних накопичувачів значно збільшилися, оскільки вже кілька років Apple випускає MacBook Air, обладнаний штатним SSD.

Сучасна флеш-пам’ять має три основні переваги: відсутність механічних частин означає меншу кількість поломок обладнання (особливо у випадку недбалого поводження з пристроєм або його падінням). З цієї ж причини накопичувача потрібно менше енергії для роботи, адже вона не витрачається на обертання механічних пластин. Третім плюсом є висока швидкість читання і запису даних, яка компенсує невелику швидкість роботи мобільних процесорів.

Однак, серед головних недоліків такої пам’яті можна виділити її вартість і невисоку надійність. Однорівнева конструкція осередків розрахована на роботу протягом кількох років (хоча все, кінцеве ж, залежить від інтенсивності використання накопичувача), а багаторівневі комірки, які стали популярними за рахунок збільшеної щільності зберігання і більш низької вартості, насправді володіють навіть меншим ресурсом.

Саме через цю проблему Apple і вирішила вкласти гроші в купівлю Anobit, яка розробила унікальну технологію для підвищення надійності багаторівневих осередків. Ізраїльська компанія, так само як і попередні покупки начебто PA Semi або Intrinsity, не має власного виробництва. Вона спеціалізується на створенні та тестуванні нових конструкцій, які реалізують інновації, а потім ліцензують їх іншим компаніям. Тому угода надає Apple ще одне стратегічне конкурентну перевагу. Це ж стосується і відкриття науково-дослідного центру в Ізраїлі, який буде займатися подальшими розробками в цій і багатьох інших областях.

Тим не менш, яблучної компанії все одно доведеться наймати підрядників, які здатні створювати флеш-пам’ять за вдосконаленим технологіям. А враховуючи, яку головний біль створює для Apple Samsung, перехід до іншого виробника зразок TSMC виглядає цілком логічним.