За вчорашній вечір було багато написано з приводу угоди між Google і мобільним підрозділом Motorola, але однією з найбільш цікавих статей на цю тему мені здалася запис «google’s Motorola buy won’t give it what Apple has», опублікована Дарреллом Етерингтоном (Darrell Etherington) для GigaOM.

Купівлею Motorola Mobility компанія Google хоче «перезавантажити» Android, але що саме це означає? Деякі думають, що пошуковий гігант випустить апаратно-програмне рішення для конкуренції з Apple, але є кілька вагомих причин, за якими це, швидше за все, найближчим часом не відбудеться.

Купити простіше, ніж створити

Будь-яка велика компанія, і Apple не виняток, прагне розширити сферу впливу завдяки покупкам інших компаній, що володіють необхідними навичками або інтелектуальною власністю. Але додавати функції в мобільну ОС набагато простіше, ніж взяти дві головні частини в смартфоні — «залізо» і програмне забезпечення — і зліпити їх в одне ціле.

З моменту свого заснування Apple розробляла одночасно і апаратне і програмне забезпечення. Тому компанія завжди прораховувала, як зміни в ПО позначаться на «залізі» і навпаки. iPhone і iOS вийшли і розвиваються рука об руку. Але у Google зараз не вийде створити пристрій і систему, які «створені один для одного», хіба що він захоче повністю знищити Android або випустити щось нове на заміну.

Android залишиться «відкритим»

Android, на відміну від iOS, призначений для безлічі пристроїв. Їх творці можуть кастомизировать мобільну ОС і, в кінцевому рахунку, для роботи цих надбудов доводиться використовувати більш потужне «залізо», щоб все працювало так само гладко, як і на іДевайсах. У свою чергу, Google теж доводиться йти на компроміси, щоб переконатися в працездатності своєї системи на смартфонах інших виробників.

Пошуковий гігант повинен створити рівні умови для Samsung, HTC та інших вендорів, не додаючи в Android ніяких специфічних можливостей, які виділили б свої пристрої на тлі мобільних гаджетів партнерів. Інакше їх може залучити конкурент кшталт Microsoft. Враховуючи всі ці компроміси, Android навряд чи зуміє досягти рівня інтеграції, порівнянного з апаратною і програмною «начинкою» iPhone.

Інші теж не змогли

Інші компанії намагалися пройти шлях Apple, використовуючи аналогічний підхід, але у них теж нічого не вийшло. На розум відразу приходить Hewlett-Packard і куплений ними більше року тому Palm, розробники webOS. Враховуючи малу частку ринку смартфонів в США — 2% згідно з останніми дослідженнями Nielsen — складно сказати, хто виграв від цієї покупки.

Однак, не варто забувати двох виробників смартфонів, які дійсно досягли успіху завдяки використанню єдиної мобільної платформи. Це компанії Research In Motion (RIM) і Nokia, але останнім часом він втрачають свої колишні позиції. Фіни намагаються скоротити збитки, укладаючи стратегічні угоди з Microsoft, а шляхи подальшого розвитку RIM і його продуктів поки неясні. З іншого боку, зростання Android забезпечувався саме завдяки тому, що Google не займався випуском свого «заліза» — це робило безліч інших компаній.

Не грошима єдиними

І вже точно Google не зможе купити єдину платформу, тісно поєднує в собі апаратне та програмне забезпечення. Можливо, вони зуміють домогтися чогось подібного в майбутньому, так як у компанії є досвід тісної співпраці з виробниками мобільного «заліза» зразок HTC і Samsung, за якими вони працювали над випуском лінійки Nexus. Але навряд чи вони будуть домагатися якнайшвидшого переходу на модель Apple.

Через патентного портфеля Motorola ця покупка виглядає практичною, але я б не ставив на те, що найближчим часом вийде «досконалий» гуглофон.