Днями компанія Apple випустила GM-білд OS X Lion, який лише підтверджує слова Філа Шиллера про випуск фінальної версії операційної системи в цьому місяці (якщо, звичайно ж, розробники не знайдуть якісь великі проблеми). Але навіть незважаючи на це останні декількох тижнів в мережі активно обговорюються чутки про можливу дату релізу: за словами одних інсайдерів — це 14 липня, а інші називають вже наступної середи. Так чи інакше, зараз саме час подумати над відповіддю на питання: купувати Lion, дочекатися першого оновлення або взагалі не переходити на нього?

На даний момент новий спосіб доставки користувачам операційної системи є одночасно перевагою і недоліком Apple. Перевага полягає в тому, що тепер і гікам, і домогосподаркам потрібно відкрити додаток Mac App Store на своєму комп’ютері, зробити всього кілька кліків — і ось вже операційна система завантажується на комп’ютер. Після цього інсталяційний пакет автоматично створить розділ для відновлення, скопіює туди файли, перезавантажить комп’ютер і так само автоматично доустановит систему — на кожній стадії цього складного процесу від користувача вимагається лише мінімальне втручання.

На жаль, такий спосіб дистрибуції Лева має і недоліки. Наприклад, далеко не кожен житель Америки, не кажучи вже про наші «глушини», може собі дозволити завантажити близько 4 ГБ в прийнятні терміни (щоб не відпало бажання далі возитися з установкою). Ще однією незручністю є нетривіальний процес інсталяції операційної системи на новий жорсткий диск або так звана «чиста установка» — при виході з ладу вінчестера звичайним користувачам, швидше за все, доведеться спершу ставити Snow Leopard з диска або флешки, які йшли в комплекті з комп’ютером, і тільки після цього завантажувати/встановлювати Lion. Трохи ближче до релізу я планую зупинитися на цьому питанні детальніше.`

Серед переваг самого Лева можна виділити значні поліпшення основних додатків, таких як Mail, Адресна книга, iCal і інші, а також безліч нових функцій на зразок Resume, автоматичного збереження, управління версіями і AirDrop. Власники iOS-пристроїв, які тільки нещодавно вирішили прибрати свій PC в шафу і пересісти за Mac, зможуть освоїтися в новій і незвичній для себе системі набагато швидше завдяки наявності деяких знайомих елементів інтерфейсу. І навіть зовсім чужий за першим відчуттям повноекранний режим в приложенях через деякий час стає зручним — іноді навіть шкода, що не кожна програма його підтримує в даний момент.

Оновившись за неуважність на Lion Developer Preview 4 я збираюся встановити фінальну версію Mac OS X 10.7 як тільки вона з’явиться в магазині настільних програм Apple. Впевнений, що у вас є свій план щодо релізу Lion, тому пропоную взяти участь в опитуванні і обговорити все це в коментарях.

Купити, почекати або не оновлюватися зовсім?

  • Обов’язково куплю Lion (45%, 607 по голосам)
  • У фінальній версії буде купа глюків, тому буду чекати 10.7.1 (14%, 182 голоси)
  • Навіщо купувати, якщо можна скачати на улюбленому торрент-трекері? (28%, 376 по голосам)
  • Не буду оновлюватися зовсім (про причини розповім в коментарях) (4%, 58 по голосам)
  • Напишу в Apple з приводу безкоштовного оновлення (купив комп’ютер після 6 червня) (8%, 112 по голосам)

Всього проголосували: 1 335

Loading ... Loading …