Всі знають, яких висот досягли китайці в майстерності копіювання: одяг, взуття, електроніка, цей список можна продовжувати нескінченно. Я вже розповідав на сторінках Маковода про армію айфонів з Піднебесної і про самий точний клон iPhone 4, але нещодавно китайці «спокусилися на святе — вони почали підробляти роздрібні магазини Apple!

Американка з ніком BirdAbroad живе в Китаї ось уже кілька років. І кожен раз, прогулюючись по центральному району міста Куньминь (Kunming), вона з радістю відзначала появу відомих західних брендів на зразок Starbucks, McDonalds і KFC.

Але нещодавно в парі кварталів від будинку вона виявила магазин, який кожен американець її покоління миттєво дізнається — роздрібний магазин Apple!

Він був схожий на справжній Apple Store з яблучної продукцією, знайомими промо-матеріалами, класичної гвинтовими сходами на другий поверх, спеціальними зонами для відвідувачів. Його персонал носив знайомі сині футболки з невеликими бейджиками на шиї.

Все виглядало настільки реально, що американка вирішила посперечатися зі своїм чоловіком і поставила на те, що магазин справжній. Але чи чули ви коли-небудь про Куньміні? Схоже, Apple теж нічого не знала про це місто і ніколи не збиралася там відкривати свій магазин.

Звичайно, це була копія Apple Store, але дуже гарна копія, напевно, одна з кращих копій яблучних магазинів з коли-небудь пішли цієї американкою. Але деякі факти вже при першому розгляді видавали підробку: сходи була зроблена абияк і навіть стіни місцями були пофарбовані не до кінця.

Крім цього Apple ніколи не пише на своїх вивісках «Apple Store» — вони використовують свій світиться надкушений логотип, на бейджиках послужливого персоналу немає імен, а на офіційному сайті Купертіно вказані чотири роздрібних магазини в Китаї — два в Пекіні, Шанхаї та Гонконгу.

Ледве стримуючи цікавість 27-річна американка і її супутник вирішили поговорити з продавцями цієї вельми якісною копії Apple Store і були вражені до глибини душі. Виявляється, китайці щиро вірять в те, що вони працюють на Apple! Вони навряд чи могли розпізнати підробку, приходячи на тренінги і слухаючи полум’яні промови про велику честь працювати на одну з найбільш інноваційних технологічних компаній сучасності.

Але знаєте, що найцікавіше? У десяти хвилинах ходьби від цієї копії були виявлені ще два клона Apple Store. Але їх власники вирішили відвести від себе можливий гнів юристів компанії з Купертіно перевіреним способом: