Не так давно у нас в блозі вже з’являлася стаття, в якій я запропонував кілька альтернативних рішень у разі, якщо Xmarks закриється. Адже ніхто на той момент не знав, чим закінчаться переговори з потенційним покупцем і яка доля чекає чудовий сервіс для синхронізації закладок і іншої інформації. А сьогодні нарешті були прочинені завіса таємниці дивовижною новиною — тим самим «потенційним покупцем» був сервіс LastPass.

Ось що про це написано в блозі Xmarks:

«Сьогодні ми раді повідомити вам, що Xmarks був придбаний LastPass, творцем провідного крос-платформного менеджера паролів. Це прекрасна можливість забезпечити існування Xmarks в тому вигляді, в якому ви його знаєте і любите.

За останні кілька років 4,5 мільйона користувачів синхронізували більше 1 мільярда закладок на 5 мільйонах комп’ютерів. Найголовніше в тому, що ми пропонуємо просте рішення, що дозволяє людям отримати доступ до своїх закладок в будь-якому місці, коли їм це необхідно. Для багатьох наших користувачів Xmarks став невід’ємним елементом браузера. І можете бути впевнені, що LastPass стане спиратися на сервіс в найближчі місяці.

Ми вирішили зберегти Xmarks безкоштовним паралельно з реалізацією життєздатного довгострокового плану, у якому передбачається перехід до бізнес-моделі «Freemium», що дозволила LastPass вирости в стабільний і прибутковий бізнес. Доповнення для браузерів і переважна більшість популярних функцій залишаться безкоштовними. Разом з тим, користувачі зможуть придбати підписку Xmarks Premium за 12$ на рік, яка включає в себе нові можливості для розширень, мобільні додатки для Android і iPhone, пріоритетну підтримку і багато іншого. Також, Xmarks Premium і LastPass Premium будуть запропоновані у вигляді пакету за зниженою вартістю за 20$ в рік (прим. окремо було б 24$). А ті, хто обіцяв раніше фінансову підтримку, можуть виконати обіцянку вже сьогодні.

Реструктуризація Xmarks дозволить прискорити впровадження нових функцій і поліпшити обслуговування. Робота з двома сервісами поки що буде забезпечуватися окремими розширеннями і веб-сайтами, хоча у нас існують плани по їх інтеграції в майбутньому.

Ми вважаємо, що придбання вплине на загальні цілі LastPass і Xmarks, доповнюючи один одного. Крос-браузерні і крос-платформні команди Xmarks і LastPass будуть працювати разом, щоб допомогти людям спростити цифрову життя і доступ до своїх даних з будь-якої точки світу в будь-який час.

Ми раді об’єднати свої сили з LastPass і стати частиною команди, яка продовжить надавати кращі інструменти для синхронізації! Ми сподіваємося, що ви підтримаєте обидва сервісу своєю увагою і преміум підпискою. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, зверніться до FAQ.

Команди Xmarks і LastPass»

Додам від себе: тарифи дуже привабливі, але можливості Premium не такі вже й необхідні. Я користуюся 1Password і мені не цікавий LastPass, хоча їх логотип викликає в душі теплі дитячі спогади про старенькому радянському холодильнику з такими ж зірочками-сніжинками :)