Після установки Lion, користувачі не знайшли в системі безліч звичних речей: підтримки PowerPC-додатків і Rosetta, видимих скроллбаров і традиційної прокручування, але цей список був би не повний без чергової «жертви» Apple — слідом за знищенням (нехай і не повним) фізичних носіїв для інсталяції чином Mac OS X вони спокусилися на святе — підтримку аналогової комутації і старі-добрі модеми.

Згідно читачам форуму MacRumors, розробники з Купертіно виключили зі складу Lion підтримку аналогового USB-модему Apple. Після оновлення свого Сніжного Барса вони намагалися змусити працювати пристрій всіма правдами і неправдами, але їх спроби так і не увінчалися успіхом.

Кожен раз при підключенні аналогових модемів Apple до вільного USB-порту на будь-яких комп’ютерах Mac, які працюють під управлінням Lion, вони отримували такі повідомлення про помилки: «Unsupported. You cannot use an Apple USB Modem with this computer».

На думку користувачів, ця проблема могла виникнути з двох причин: або драйвери модему працюють тільки тоді, коли ядро Mac OS X запускається в 32-бітному режимі, або в операційній системі необхідні драйвери відсутні зовсім. Але оскільки ядро Lion за замовчуванням завантажується в 64-бітному режимі, то старий драйвер просто не буде працювати.

І, схоже, Apple не поспішає випускати його оновлену версію. Досить жвава дискусія з цього питання проходить в даному топіку форуму MacRumors. Також, в інших обговореннях можна знайти спеціальні хакі та інструкції, що дозволяють після модифікації деяких системних файлів запускати ядро операційної системи в 32-бітному режимі. Правда, я досі не впевнений, що варто так знущатися над Lion заради запуску морально застарілого аналогового USB-модему.

Схожу точку зору висловлюють і форумчани, які вважають, що Apple навмисно відучує своїх клієнтів від «дрімучих» технологій (на що досі ніяк не зважаться виробники PC-ноутбуків):

Схоже, настав час попрощатися з аналоговими модемами і поглянути на більш сучасні технології підключення до мереж інтернет.

Ми всі прекрасно розуміємо, наскільки важко часом розлучитися зі своїми звичками, особливо якщо це погані звички, але коли-то так доводиться поступати.