Чутки про майбутні продукти Apple курсують в мережі цілий рік, але останнім часом особливо активно обговорюється можливість виходу нових поколінь iPhone або MacBook Pro в корпусі, виконаному з унікального сплаву Liquidmetal, здатного зробити смартфони або ноутбуки значно міцніше, легше і стійкішим до подряпин, ніж нинішні скляні та алюмінієві конструкції. Але один із творців цього сплаву стверджує, що на даний момент такі чутки нічим не підкріплені.

Два роки тому Apple уклала угоду з Liquidmetal Technologies, що припускає ексклюзивне використання розробок цієї компанії в яблучних продуктах, і навіть налагодила випуск спеціальних «скріпок» для витягання SIM-карт з iPhone і iPad, обладнаних 3G-модулем. Але аналітики і звичайні користувачі в таємниці сподівалися, що якщо не минулий, то нинішній рік вже точно стане роком «рідкого металу», а велика частина продуктової лінійки Apple нарешті переодягнеться в унікальний сплав.

Однак, Атакан Пекера (Atakan Peker), співавтор сплаву Liquidmetal, не поділяє загального оптимізму і висловив пару слів про можливу появу ноутбуків, смартфонів і планшетів зі знаменитим надкусанным яблучком на жидкометаллическом корпусі. Він очікує, що Apple доведеться витратити як мінімум від 300 до 500 мільйонів доларів і від 3 до 5 років на вдосконалення технології, яка поки ще не готова для випуску масових продуктів.

Ось цитата з його інтерв’ю з журналістом Business Insider:

Питання: Я чув, що майбутні покоління ноутбуків від Apple можуть використовувати корпус, виконаний з Liquidmetal. На що це буде схоже? І може статися?

Відповідь: Враховуючи розміри MacBook і масштаб виробництва продукції Apple, поява корпусу з Liquidmetal найближчим часом малоймовірне. Швидше за все, сплав буде використовуватись для невеликих компонентів, таких як петлі або скоби. На створення unibody-корпусу для MacBook піде від двох до чотирьох років.

Також Атакан Пекера очікує, що Apple використовує цю технологію в революційному гаджет, який може надати користувачам «інноваційний користувальницький інтерфейс і індустріальний дизайн в одному продукті, який буде дуже важко скопіювати або повторити з допомогою інших матеріалів».

Нагадаю, що Liquidmetal — це сплав металевого кольору, стійкий до подряпин і корозії. Він дуже міцний і легкий у порівнянні з іншими металами і сплавами, але завдяки специфічній аморфної природі з нього можна виробляти об’єкти складної форми.