Минулого тижня я розповідав початківцям маководам про роботу облікових записів і серед всього іншого згадав про таке поняття, як «Домашній каталог» — святая святих кожного користувача. Пропоную трохи докладніше зупинитися на цьому понятті.

Домашній каталог

При створенні нового облікового запису на жорсткому диску для нього створюється спеціальна папка, яка називається «домашній каталог». У ній зберігаються всі створені або відредаговані цим користувачем дані.

Деякі просунуті власники Mac радять зберігати свої персональні файли і каталоги лише в межах домашньої папки і це, насправді, досить хороша рекомендація — якщо комп’ютером користується декілька осіб, то ваші дані повинні знаходитися в межах вашого «незалежного цартства-держави».

Кожне використовуване додаток зберігає в межах домашнього каталогу всі необхідні файли користувача. Наприклад, iTunes там розміщує музику, мобільні додатки, подкасти та інші медіа-файли, а iPhoto бібліотеку користувальницьких фотографій. Там же зберігаються і налаштування цих додатків.

Більше того, кожне нове вікно Finder за замовчуванням відкриє вам саме домашній каталог — це відправна точка для виконання багатьох завдань і навіть піктограма «будиночка» недвозначно натякає на важливість цієї папки.

Невелика порада: ви можете швидко перейти у домашній каталог Finder за допомогою простого сполучення клавіш Cmd+Shift+H

А що за папки в домашньому каталозі?

Після створення домашнього каталогу для нового користувача система автоматично додає всередину різні папки. Природно, ви можете використовувати їх, а можете створити свій власний набір для каталогізації даних. Але навряд чи початківцям маководам варто винаходити велосипед» — адже все придумано до нас:

  • Бібліотеки (Library) — це системна папка. У ній зберігаються різні допоміжні файли, необхідні для коректної роботи вашого облікового запису і додатків. Так що я пропоную не чіпати цей каталог до пори, до часу.
  • Документи (Documents) — це ваш «особистий кабінет», в якому ви можете зберігати всі документи, електронні таблиці та інші аналогічні дані.
  • Робочий стіл (Desktop). Все-все-все, що ви так трепетно тримайте на робочому столі, знаходиться в цій папці.
  • Завантаження (Download) — тут лежить все, що не потрапляє з інтернету на робочий стіл :)
  • Каталоги Зображення (Pictures), Музика (Music) і Фільми (Movies) призначені для зберігання файлів відповідного типу, а також бібліотек iTunes або iPhoto, про які я говорив трохи вище.
  • Загальні (Public). За допомогою цього каталогу ви можете передавати файли іншим користувачам, що працюють в системі — на відміну від інших каталогів, у них є доступ до неї.
  • Назва папки Програми (Applications) говорить саме за себе, але варто мати на увазі, що встановлені туди програми не будуть видимі іншим користувачам.
  • Каталог Сайтів (Site) зберігає в собі веб-сторінки і проекти, які були створені вами або з допомогою таких програм як iWeb.

Чому варто дотримуватися цієї структури? Скажімо, програми для роботи з зображеннями розраховують зберегти картинки у відповідний каталог, а браузери завантажують файли до папки Завантаження. До того ж, це зручно!