Ми з вами вже познайомилися з загальною інформацією і першими скріншотами Mac OS X Lion, але є ще кілька цікавих деталей, які не ввійшли ні в одну з попередніх статей, присвячених майбутньому великому оновлення настільної операційної системи.

Стилі Aqua

Як і було обіцяно раніше, Apple «приміряє» на Aqua деякі запозичені з iOS елементи інтерфейсу. Серед них, зокрема, можна виділити зникаючі смуги прокрутки, які зазвичай займають досить багато місця, але при цьому потрібні на екрані лише іноді, і новий блок вмісту popover, знайомий всім власникам iPad без винятку.

Збільшення розмірів вікна

На даний момент збільшити ширину або висоту вікна користувач може тільки якщо потягне за правий нижній кут. Зате в Lion у нас з’явиться можливість змінити розмір вікна, взявшись за будь-який край. При цьому курсор змінить свій зовнішній вигляд, але кордони біля вікна так і не з’явиться.

Об’єднання каталогів в Finder

Більше двох років тому у нас в блозі була описана одна цікава особливість Finder, яка, на жаль, може стати «фатальний» для світчер. Справа в тому, що при заміщенні каталогу А каталогом Б ви не поєднуєте їх вміст, а фактично видаляєте А і на його місце пишете Б.

В Lion, з’явилася опція, яка дозволяє користувачеві провести злиття двох каталогів, а не заміну одного іншим.

Архітектура Safari

Apple продовжує вдосконалювати архітектуру Safari, адже компанію постійно тримають у напрузі розробники альтернативних браузерів. У цьому билде розробники відокремили процес рендеринга від загального процесу додатка, що в теорії має підвищити стабільність і безпеку Safari.

Спіткали зміни і архітектуру плагінів. По-перше, кожен з них буде працювати в окремому процесі. По-друге, Netscape-плагіни залишаться сумісні з новим Safari, чого не скажеш про WebKit-плагінах, API яких є застарілим. Тому розробникам таких модулів рекомендується переписати свої плагіни з використанням Netscape API.

Сам WebKit оновився до другої версії, про яку ми вже колись писали.

QuickTime може записувати частину екрану

Досліджуючи можливості QuickTime ви, напевно, знаходили функцію «Нова запис зображення на екрані». Правда, замість того, щоб надати користувачеві вибір, додаток захоплювало весь екран, що в певних випадках завдавало незручності.

В майбутньому оновленні яблучної операційної системи ця функція була «допилена», дозволяючи записати лише певну частину екрану.

SSD Trim

Мабуть, звичайним користувачам ці два слова не скажуть рівним рахунком нічого, а ось більш просунуті маківники зможуть по достоїнству оцінити підтримку цієї команди в Lion. Вона дозволяє операційній системі вказати SSD-накопичувача на блоки даних, які більше не використовуються і можуть бути очищені, що позитивно позначиться на продуктивності операцій запису в ці сектори.

Французький портал MacGeneration опублікував підтвердження, що майбутня версія Mac OS X підтримує команду TRIM:

Проста міграція для світчер

За допомогою утиліти Migration Assistant кожен маковод може запросто перейти зі старого на новий Mac, витративши на цю операцію мінімальну кількість часу і нервів. При цьому свитчерам, яким потрібно перенести файли з PC на новенький яблучний комп’ютер, доводилося робити все своїми руками.

Зате нова версія цієї утиліти пропонує трансфер персональних файлів як з Mac, так і з PC. Цікава можливість, чи не правда?