У попередній статті ми з вами говорили про нові функція Mac OS X Lion, показаних на подію «Back to the Mac». Але через кілька днів користувачі з різних куточків земної кулі знайшли безліч більш дрібних деталей, яким не було приділено належної уваги. Я постарався зібрати їх воєдино і опублікувати у вигляді однієї статті з безліччю картинок. Правда, їх якість залишає бажати кращого, так як джерелом послужила відео-запис заходи, місцями розтягнута «за вуха» для більшої наочності :)

Смуги прокручування, як в iOS

Мабуть, самим головним візуальним зміною стали нові смуги прокрутки, які схожі на аналогічний елемент інтерфейсу iOS — вони темно-сірі, дуже тонкі і зникають після прокручування. На промо-зображеннях Lion добре видно, що сторінка має продовження, але скроллбара не видно (наприклад, ось тут). А ось так вони виглядали презентації:

Звичайно, на сайті Apple ще повним-повно фотографій з Aqua-інтерфейсом, але всі вони відносяться до Snow Leopard.

Бейджи з iOS

Перед вами типовий бейдж з iOS, позначає наявність трьох оновлень в магазині десктопних додатків Mac App Store. Незрозуміло, чому Apple не догодили старі бейджики.

Заголовок вікна, «світлофор» і значки панелі інструментів

На тому ж самому зображенні Mac App Store дуже добре видно, що заголовок вікна зменшився, змінилося розташування кнопок для його закриття, згортання, розгортання на повний екран, а кнопки табів стали такими ж монохромними, як і бічна панель iTunes. До речі, на цих значках теж можуть з’являтися бейджі з цифрами, що вказують на кількість оновлень/повідомлень/та іншої подібної інформації.

iCal і Mail

Скріншоти двох додатків досить розмиті, оскільки з’являлися в контексті Mission Control, але все одно видно, що над iCal і Mail попрацювали, змінивши їх зовнішній вигляд. У першої програми з’явився режим перегляду «Year» і кнопка для переходу до сьогоднішнього дня:

А Mail.app взагалі став нагадувати бічною панеллю iTunes 10 і обзавівся новими кнопками на панелі інструментів:

iChat

Незважаючи на те, що ми вчора говорили про застарілих технологіях, від яких позбавлявся Стів Джобс на спеціальному подію «Back to the Mac», iChat добре себе відчуває — його «вигнали» з Доку, але залишили на зображенні Launchpad.

Інші зміни

Є ще кілька дрібних змін, які заслуговують особливої уваги:

  • Під час демонстрації повноекранного режиму можна побачити чудову анімацію при переміщенні між сторінками PDF-документа і окремими додатками. Якщо ви не пам’ятаєте, як це виглядає, можете освіжити в пам’яті за допомогою запису трансляції події на сайті Apple.
  • Іконку Dashboard змінив значок Mission Control.
  • В самому верху вікна Mission Control розташовується кілька зон, кожна з яких відповідає за Dashboard, або за робочий стіл, або за кожне повноекранне додаток окремо.
  • Під час установки програм з Mac App Store в Доці з’являється його іконка і смуга прогресу як на домашньому екрані iOS.
  • iTunes не змінився і не позбувся від вертикального розташування кнопок управління вікном.

У будь-якому випадку, до релізу Mac OS X Lion нам залишається чекати приблизно 8-09 місяців, тому все ще може змінитися.

UPD: Забув додати, що судячи з скріншотам магазину десктопних додатків, Apple має намір продавати програми з iWork окремо.