На даний момент зовнішні жорсткі диски в основному використовуються для перенесення або зберігання різноманітних даних. Але завдяки появі в останніх поколіннях Маків порту Thunderbolt ви, ймовірно, вже скоро отримаєте можливість завантажувати операційну систему з зовнішнього накопичувача, що підтримує цю високошвидкісну технологію передачі даних і підключеного до сумісного яблучного комп’ютера.

Практично відразу після того, як Apple випустила перший офіційний Thunderbolt-кабель вартістю в 50$, співробітники ресурсу AnandTech роздобули згаданий у цій статті 12 терабайтний RAID-масив Pegasus виробництва Promise і гарненько його протестували. А згодом підтвердили через твіттер, що власник такого диво-пристрою може завантажувати операційну систему через Thunderbolt.

Це означає, що в майбутньому ви зможете встановити Mac OS X (а також скопіювати туди всі ваші додатки, призначені для користувача настройки і особисті файли) на зовнішній жорсткий диск з підтримкою Thunderbolt, після чого підключити його, скажімо, до робочого Маку і не відчувати незручностей з налаштуванням двох різних комп’ютерів.

В теорії, обмін даними з SSD-диском, підключеним через Thunderbolt, повинен відбуватися набагато швидше, ніж з встановленим всередині вашого яблучного комп’ютера звичайним HDD зі швидкістю 7200 rpm. А якщо зовнішні накопичувачі з Thunderbolt будуть представлені досить широко і мати порівняно невисоку вартість, то у користувачів взагалі з’явиться непогана альтернатива: купити Мак з диском мінімальної ємності і кожен раз завантажувати систему з більш швидкого зовнішнього накопичувача.

Мабуть, в найбільшому виграші від цієї можливості виявляться мобільні співробітники підприємств, в інфраструктурі яких використовуються Маки. Роботодавці могли б використовувати Thunderbolt-сховища для створення робочих місць з «гарячою заміною співробітників», що дозволило б їм працювати за різними комп’ютерами в різних офісах або відділах по мірі необхідності.

Також, подібне рішення оцінили любителі коворкінгу: на невеликий термін орендується офісне приміщення і замість того, щоб купувати дорогу техніку (до того ж, використовується періодично), організатори проектів могли просто орендувати комп’ютери Mac, обладнані високошвидкісним портом вводу/виводу.

Справа за малим — залишилося домогтися такої вартості зовнішніх накопичувачів з Thunderbolt, щоб при вигляді цінника у середньостатистичного покупця не стався інфаркт. До того ж, на даний момент рішення виходить занадто дорогим і не таким вже мобільним (див. фото вище): опціональна установка Mac Pro RAID-карти і чотирьох жорстких дисків з загальною ємністю 8 ТБ навіть в США обійдеться покупцеві приблизно в 1700$ (з урахуванням податків). Аналогічний зовнішній RAID-масив від Promise виявиться дешевше доларів на 200 без урахування кабелю Thunderbolt. Тому нам залишається сподіватися на вихід більшого числа конкурентів на ринок, які допомогли б поширити дану технології і зробити її набагато привабливішою для споживачів.