Наприкінці минулого тижня Apple повідомила всіх своїх партнерів і великих реселерів про припинення поставок білих MacBook, що можна розцінювати як закінчення життя цієї моделі. Навіть незважаючи на недоліки пластикового корпусу, вона завжди користувалася популярністю у студентів завдяки своїй вартості. А тепер їй на зміну прийшов 13-дюймовий «урізаний» MacBook Air.

Лінійка MacBook офіційно дебютувала в травні 2006 року, замінивши PowerBook G4. Спочатку він був доступний в білому і чорному поликарбонатном корпусі. Але саме білий колір надовго став уособленням ноутбуків Apple. На жаль, від активного використання пластик MacBook через деякий час починав тріскатися і ламатися, тому вже через 2 роки компанія з Купертіно представила unibody-модель MacBook — дорожчу, але позбавлене цих недоліків — не зупиняючи виробництво білих лептопів аж до минулого літа. Саме тоді Apple остаточно прибрала його з віртуальних вітрин своїх онлайн-магазинів і надала доступ до них тільки студентам і викладачам за освітньою програмою.

Варто сказати, що я спочатку довго дивувався, адже MacBook дійсно користувався величезною популярністю в американських і європейських студентів, яким потрібен досить швидкий і дешевий ноутбук. Тепер же Apple пропонувала їм за ці гроші на вибір:

  • настільний iMac з спрощеної конфігурацією;
  • iPad, який все одно поки не замінить повноцінну робочу станцію (плюс тоді ще не було інтерактивних підручників);
  • і MacBook Air з 11-дюймовим екраном — теж не найкомфортніша діагональ для навчання, хоча і екстремально поративный.

Як виявилося, Apple теж задумалася про це і цілком очікувано обрала новим освітнім ноутбуком» 13-дюймовий MacBook Air з тими ж характеристиками, що і в початковій 11-дюймової моделі цього портативного комп’ютера:

  • 2х-ядерний процесор Intel Core i5 з тактовою частотою 1,6 ГГц;
  • 2 ГБ оперативної пам’яті DDR 3;
  • SSD-накопичувач на 64 ГБ;
  • і графічний чіп Intel HD Graphics 3000.

Такі MacBook Air доступні «комплектами» по 5 штук за 4995$ (або 999$ за один ноутбук) при тому, що ціна стандартного 13-дюймового Ейра стартує від 1299$.

До речі, Apple вже давно пропонує різноманітні набори для навчальних закладів, які бажають озброїти вчителів і студентів МакБуками, планшетами і навіть мультимедійними плеєрами iPod touch. Для оптових покупців і їх освітніх класів у компанії навіть є забавні шафи на колесах під назвою «Learning Labs», які дозволяють зберігати в собі 10-20 гаджетів і заряджати їх між заняттями (або після їх закінчення).

А взагалі забавно, наскільки велику увагу Apple приділяє питанням освіти. Досить згадати речі, які говорив Філ Шиллер на останньому спеціальному заході в Нью-Йорку. Зрозуміло, що не останню роль в цій ініціативі грають гроші, але я не бачу в цьому нічого поганого, якщо таким чином вдасться розбудити інтерес до навчання у студентів та школярів?