В глибині тропічних лісів Амазонки ви можете зустріти не тільки екзотичну флору і фауну, але й вождя племені Суруи по імені Альміра, який щодня працює в інтернеті на своєму 11,6-дюймовому MacBook Air. За допомогою цього ультрапортативного ноутбука і сучасних технологій вождь намагається захистити своє плем’я від вимирання.

Google вже давно співпрацює з корінними жителями з метою підтримання їх традиційного способу життя, якому дуже сильно заважає незаконна вирубка лісу і захоплення земель, що належать племенам не одне століття. Тому пошуковий гігант забезпечує місцевих жителів необхідними інструментами, що дозволяють повідомляти про проблеми, що виникли. Наприклад, Альмір для цих цілей використовує відеозв’язок, смартфони і два сервіси Google: YouTube і Earth.

Це партнерство триває з 2007 року, завдяки чому зараз на віртуальному глобусі Google Earth з’явилися не тільки територіальні межі племені, але і безліч свідчень незаконної діяльності лісозаготівельних корпорацій. Одноплемінники Альміра активно фотографують і знімають відео-докази подібних порушень, після чого завантажують їх в інтернет, щоб влада могла бачити картину того, що відбувається і не посилалися на незнання.

Для цих цілей мініатюрного і дуже легкого MacBook Air більш ніж достатньо. До того ж, ноутбук чудово зроблений з точки зору промислового дизайну, тому він без зусиль витримує вологий клімат джунглів Амазонки.