Apple випустила MacBook Pro з новими процесорами Sandy Bridge майже сім місяців тому. Здавалося б, до наступного року не варто чекати якихось змін в лінійці цих комп’ютерів, але за чутками яблучна компанія може зовсім скоро представити оновлені професійні ноутбуки з поліпшеною специфікацією.

Джерела AppleInsider наполягають на тому, що наступне покоління MacBook Pro з’явитися мало не в кінці вересня, хоча на мій погляд більш реальною датою є останні числа жовтня або навіть початок листопада. При подібного роду прогнозуванні найлегше відштовхуватися від «Гіда покупця», згідно з яким яблучна компанія представляє нові моделі Прошек десь раз на 250 днів.

Також варто відзначити, що розробка двох останніх поколінь MacBook Pro зайняла більше 300 днів, але навряд чи компанії з Купертіно є сенс настільки затримувати випуск ноутбуків з трохи покращеною специфікацією, адже згідно з чутками, нові Прошки будуть практично ідентичні моделям, випущеними в кінці лютого.

Єдиним винятком повинні стати більш швидкі процесори з числа тих, що компанія Intel представила минулого тижня. Називаються навіть їх приблизні характеристики. Наприклад, 13-дюймові моделі MacBook Pro отримають двоядерними процесорами Core i7 з тактовою частотою 2,8 ГГц, а 15 – і 17-дюймові ноутбуки — чотирьохядерними процесорами Core i7 з тактовою частотою 2,7 ГГц.

Початкові припущення про вихід процесорів Ivy Bridge, в кінці 2011 не виправдалися, а перехід на 22 нм технологічний процес був перенесений приблизно на березень-квітень наступного року. Саме тому, як вважають аналітики, Apple доведеться внести невеликі корективи в свої MacBook Pro, щоб вони продовжували конкурувати з іншими PC-комп’ютерами аналогічної конфігурації.

А відкрити завісу таємниці над майбутніми планами Apple може вчорашній анонс нових малопотужних процесорів сімейства Intel «Haswell», серійний запуск яких запланований на 2013 рік. Генеральний директор компанії Пол Отелліні (Paul Otellini) розповів, що ці процесори є останніми досягненнями компанії і дозволяють скоротити енергоспоживання платформи більш ніж у 20 разів (у порівнянні з нинішніми розробками) без шкоди для продуктивності. А це, в свою чергу, дозволить досягти 10 денний роботи комп’ютера в режимі очікування.

На цьому ж заході був продемонстрований прототип платформи Haswell, яка харчувалася з допомогою сонячної батареї від двох лампочок і навколишнього світу. Звичайно ж, повний закінчений комп’ютер на цій платформі буде містити безліч інших компонентів, які збільшать споживання електроенергії, але очевидно, що Intel робить великі зусилля по створенню платформи для швидких, тонких і економічних портативних пристроїв, яка зможе скласти конкуренцію ARM-чіпів, що використовується в багатьох смартфонах і планшетах на сьогоднішній день.