З 26 по 28 січня в Сан-Франциско проходив Macworld | iWorld 2012. Відсутність Apple, представила свого часу на цій виставці безліч революційних продуктів зразок першого Machintosh або iPhone, практично ніяк не вплинуло на заході — відвідувачів було хоч відбавляй, а організатори за традицією назвали «кращих з кращих».

Чотири роки тому Apple офіційно оголосила, що припиняє брати участь у Macworld Expo і проводити свої презентації, оскільки це заважає нормальному графіком розробки продуктів. Акценти яблучної компанії змістилися у бік мобільних гаджетів, що приносять основний дохід компанії, а разом з ними еволюціонувала виставка і переможці «The Best of Show 2012» — серед них немає жодного додатка для Mac!

Художники, які користуються для малювання на iPad стилусом, можуть оцінити Jot Touch. Він чутливий до натискання завдяки пружному наконечника і може передавати дані по Bluetooth деякі графічні додатки для iPad, які сумісні з цим стилусом (завдяки SDK можна забезпечити підтримку iOS, Android і Windows).

Досить кумедна штука під назвою blinQ підключається в роз’єм для навушників і перетворює ваш iPhone в інтерактивний пульт ДИСТАНЦІЙНОГО керування для телевізора з підтримкою соціальних функцій. Правда, судячи з відгуків та рейтингу безкоштовного додатком blinQ TV, вся система неважливо працює навіть в США, хоча саме для цієї країни і призначається 10-доларовий гаджет.

Spark Digital виробництва компанії Blue Microphones — це цифровий конденсаторний мікрофон з регульованою підставкою, який можна використовувати з Mac або iPad. В його конструкції застосовуються капсули студійного класу, як і в оригінальній аналогової версії Spark.

Мобільний додаток iStopMotion для iPad дозволяє зняти серію фотографій для створення «stop-motion» ролика. Надалі його можна експортувати для подальшої обробки на комп’ютер або завантажити на YouTube. Крім цього, розробники з Boinx Software випустили iStopMotion Remote Camera для передачі на iPad знімків з iPhone.

Microcone від компанії Dev-Audio — це ще один мікрофон у списку «переможців» Macworld | iWorld 2012. Він виконаний у формі конуса і призначений для запису звуку від шести джерел на шість різних аудіо-каналів. Бентежить хіба що його ціна 390$.

Додаток Game Your Video є сплавом відео-редактора для iPhone з простим і дружнім інтерфейсом, а також підтримкою великої кількості аудіо – і відео-ефектів.

Розробники з i4Software назвали додаток Video Camera «відео-студією в кишені», оскільки воно призначене для зйомки і редагування відео в одному додатку. Досить цікавою можливістю мені бачиться підтримка запису з 8 різних джерел, після чого кадри можуть бути відредаговані на одному iPhone.

Додаток PDFpen для iPad призначене для редагування та коментування PDF-файлів. Користувачі також можуть додавати в ці документи фотографії з бібліотеки гаджета і зберігати їх в iCloud, Dropbox, Google Docs або Evernote.

Головна відмінність TourWrist від інших подібних програм полягає в тому, що воно вміє повертати фотографії слідом за переміщенням iPhone або iPad для створення повноцінних замкнутих (360°) панорам.

Також, нагородами були відзначені xPrintServer від Lantronix, про який я вже розповідав у статті про найцікавіших представників на CES 2012, і веб-сервіс FileThis Fetch — він збирає фінансову звітність від різноманітних американських банків і організацій, після чого відправляє її до вас на комп’ютер або в аккаунт Evernote (в майбутньому розробники планують розширити список сумісних сервісів).