В наступному місяці на Женевському автосалоні компанія Mercedes-Benz збирається оновити свій модельний ряд і показати оновлений автомобіль A-класу. Він буде оснащений вдосконаленою версією існуючої системи COMAND і вперше в автомобільній промисловості надасть повну підтримку Siri.

Інтеграція нового голосового помічника iPhone 4S дозволить водіям цього автомобіля за допомогою мови відправляти повідомлення та електронну пошту, призначати зустрічі і дізнаватися погоду, управляти відтворенням музики і все-все-все, що на даний момент дозволяє робити Siri.

У прес-релізі Mercedes-Benz йдеться приблизно наступне:

Завдяки новому додатку «Digital DriveStyle», яке було розроблено спільно з комплектом «Drive Kit Plus» для Apple iPhone, водії можуть отримати доступ до всього ключовим контенту у своїх мобільних гаджетах через дисплей автомобіля, безпечно і зручно управляти гаджетом з допомогою контролера на центральному підлокітнику.

Привабливий «вигляд» забезпечується революційним дизайном інтерфейсу. В майбутньому автомобілі Mercedes-Benz надасть доступ до голосовому інтелектуального помічника Siri. Це дозволить природним чином і без спеціальних голосових команд відправляти текстові повідомлення, обирати музичні треки, перевіряти прогнози погоди або курси акцій, а також призначати ділові зустрічі.

Всі функції інтеграції з iPhone можуть бути використані навіть з аудіо-системами початкового рівня, наприклад, Audio 20.

Після запуску нові можливості будуть доступні тільки в європейських автомобілях Mercedes-Benz A-класу, але вже восени цього року компанія обіцяє інтегрувати змінену систему COMAND з підтримкою iPhone і Siri в свої моделі автомобілів B, C і E-класів. І хоча різні виробники вже давно пропонують сумісність з широким числом різноманітних телефонів (в основному, через Bluetooth або док-роз’єм як Bentley Mulsanne або S600 iBusiness 2.0), розробка Mercedes, здається, першою використовує особливості iPhone 4S в повній мірі.

У будь-якому разі, приємно бачити, що автовиробники не стоять на місці і впроваджують підтримку різноманітних корисних технологій для своїх клієнтів. Siri навряд чи зможе покликати на допомогу, якщо з водієм що-небудь трапиться, але вона швидше за все допоможе уникнути аварійної ситуації, коли ви намагаєтеся однією рукою вести машину, а інший — відповідати на SMS.

А ще дуже шкода, що Стів Джобс так і не дожив до того моменту, коли він зміг би насолодитися голосовим управлінням iPhone, розсікаючи по дорогах Каліфорнії на своєму черговому Mercedes SL55 AMG без номерних знаків.