Вчора стало відомо, що крім продажу своєї компанії Attachmate на загальну суму 2,2 млрд. доларів, Novell зважилася розлучитися з правами на 882 патенту, які розділять між собою члени консорціуму, «організованого Microsoft». Згідно з наявною інформацією, у нього також входять компанії Apple, EMC і Oracle.

Мені чомусь здається, що розділ інтелектуальної власності стане не менш цікавим, ніж нинішні «кровопролитні» патентні війни, що зачіпають популярні технології і мобільні пристрої. Microsoft судиться з Motorola, Oracle — c Google, майже всі або судяться з Apple, або збираються це зробити, хоча EMC не приймає в цих баталіях участі.

Крім цього, деякі аналітики вважають, що такий консорціум може бути створений для об’єднання спільних зусиль у тиску на Google і його мобільну платформу Android.

А всього три дні тому стало відомо, що Apple, Google і інші компаній намагаються обзавестися мобільний патентами збанкрутілої канадської телекомунікаційної компанії Nortel. У неї є ряд інтелектуальних документів», які пов’язані з 3G і 4G-мережами, включаючи WiMAX і LTE. Однак, після першого раунду переговорів Nortel вирішила розділити свій портфель на шість різних груп, щоб патенти не дісталися якоїсь однієї компанії.