До запланованого в США на 8 квітня старту продажів смартфона Lumia 900, працюючого під управлінням Windows Phone 7, залишається зовсім небагато часу. Тому щоб підігріти інтерес потенційних покупців до новинки, Microsoft та Nokia у рамках спільної рекламної кампанії опублікували на сайті Smartphone Beta Test серію коротких роликів, які висміюють iPhone, Android та інші конкуруючі мобільні гаджети.

Ці вірусні ролики зображують зйомки прихованою камерою в якомусь безіменному офісі, де втомлені від неробства співробітники перекидаються нічого не значущими фразами. Найбільш гострим випадом у бік яблучного смартфона є відео «Death Grip», присвячене однойменної проблеми iPhone 4, заради якої Стів Джобс пару років тому збирав позачергову прес-конференцію і роздавав його покупцям безкоштовні чохли-бампери.

У другому ролику під назвою «Outside» описана більш широка проблема мобільної індустрії: погана видимість екрана, коли ви користуєтеся своїм телефоном в яскравий сонячний день. Варто сказати, що безліч мобільних гаджетів дійсно страждають таким недоліком, тому офісні працівники радять своєму колезі просто не виходити на вулицю.

Нарешті, в «Fragile» (таку назву отримало третє відео) компанії знущаються над крихкістю і низькою якістю збірки Android-смартфонів:

Звичайно, Nokia була не першим і не останнім виробником мобільних телефонів, які намагаються висміяти iPhone і попіарити свій продукт на хвилі чужої слави. Але дивитися більше одного разу на такі «потуги» копірайтерів фінської компанії, яка переживає, відверто кажучи, далеко не найкращі часи, особисто мені не хочеться. І в цьому я погоджуся з озвученими через твіттер думкою Ельдара Муртазіна: «Вірусна кампанія Nokia проти iPhone хороша. Вона показує, що Nokia навіть не сподівається повернути свою ринкову частку».