Здавалося б, чим менше часу залишається до WWDC, тим сильніше варто переживати Балмеру і компанії: з моменту презентації Windows Phone 7 пройшло вже 3 місяці, але жодної достовірної новини про який-небудь гаджет, який в майбутньому буде працювати на цій ОС, не було й мови. Крім того, найближчий союзник в особі HP повністю розчарувався в Windows 7, як системі для планшета, і пішов «допілівать» новеньку WebOS.

Незважаючи на це, Редмонд не падає духом і не втрачає життєвого оптимізму. На конференції ReMIX 2010, що проходить в столиці Франції, представники компанії заявили, що нисколечки не бояться конкуренції в особі iPhone і збираються продати до кінця 2011 року… барабанний дріб… близько 30 млн. гаджетів на основі Windows Phone 7.

Ця цифра є досить амбітною, так як за підсумками 2008 року (згідно Gartner) обсяг проданих пристроїв з Windows Mobile склав всього 16.5 млн. А в 2009 році було продано трохи більше — 18 млн. Хоча з іншого боку, знаючи добровільно-примусові методи роботи компанії, яка «завжди слід» принципам добросовісної конкуренції, цифра в 30 млн. смартфонів здається не такою вже й не здійсненним. Сподіваються представники Microsoft ще і на те, що частка комунікаторів з їх операційною системою збільшиться до 40%. На даний момент, цей показник становить всього 14%.

Цікаво те, що в 2007 році, після презентації iPhone, Стів Джобс був більш обережний у прогнозах і говорив про 10 млн. проданих гаджетів.

А тут ще і Apple обігнала Microsoft за ринковою капіталізацією — суцільні неприємності.