Компанія Zendesk провела широке дослідження того, як і для чого підприємства в корпоративному секторі використовують мобільні технології. На сьогоднішній день кожен п’ятий з куплених у світі телефонів є смартфоном, причому, ними користуються і працівники, і клієнти цих підприємств, а самі організації з допомогою мобільних технологій зв’язуються з тими і іншими.

Корпоративні організації готові адаптуватися до змін технологічного ландшафту і з успіхом впроваджують у себе поширені програмні платформи. У дослідженні Zendesk йдеться про те, що 43% підприємств планують вже в найближчому майбутньому розширити сфери застосування мобільних технологій, а 38% опитаних відзначають значне збільшення використання смартфонів у порівнянні з попередніми роками.

Останнім часом корпоративні компанії використовували з’являються технології для таких цілей:

  • 40% для роботи з електронною поштою;
  • у 38% організації смартфони застосовувалися для дзвінків;
  • 35% підприємств заявило про частому використанні текстових повідомлень (SMS);
  • співробітники 30% компаній сидять за допомогою робочих смартфонів в соціальних мережах, а 23% — переписуються в клієнтах обміну миттєвими повідомленнями (IM).

Безліч компаній по всьому світу впроваджують мобільні технології і програми для забезпечення своєї повсякденної діяльності, і з кожним роком їх кількість збільшується. За оцінками експертів, вже до 2015 року половина всіх пристроїв, що працюють в корпоративному середовищі, буде мобільними пристроями.

На даний момент, 13% співробітників таких компаній користуються смартфонами для роботи принаймні раз в тиждень, але в 2012 році це число повинне збільшитися майже у два рази — до 34%. Також, за очікуваннями аналітиків, ринок мобільних офісних додатків в Північній Америці до 2015 року зросте до 6,65 млрд. доларів (у порівнянні з 1,76 млрд. в 2010 році).

Підприємства, які вирішили використовувати мобільні додатки у своїй діяльності, прагнуть досягти деяких цілей. Причому, недавні дослідження виявили лише три основні метрики, якими повинні керуватися особи, які беруть бізнес-рішення, для визначення ступеня успішності мобільних додатків — це продуктивність, прибуток і процент роботи з паперовою документацією. Виявилося, що більш активне використання мобільних технологій дозволило збільшити продуктивність на 42%, прибуток — на 37% і знизити роботу з паперовими документами на 39%.

Мабуть, окремо варто виділити малі підприємства, 72% яких покладаються у своїй щоденній діяльності на мобільні додатки. Причини такого використання прості та очевидні: 62% організацій таким чином економлять час, 29% — фінансові ресурси, а 59% опитаних вдалося збільшити продуктивність.

Великі і дрібні компанії використовують мобільні гаджети різних виробників, але 80% учасників Fortune 500 вибрали для роботи iPhone і 65% підприємств з цього ж списку — iPad. Поряд з цим збільшуються показники мобільних додатків: якщо в січні цього року Apple чекала 10 млрд. завантаження з App Store, то до 2016 року сукупна кількість завантажених програм збільшиться до 44 млрд, що спричинить за собою збільшення прибутку до 25 млрд. доларів (у порівнянні з 6.8 млрд. в 2010).