Якщо ви вирішили придбати собі iPad для комфортного і швидкого перегляду веб-сторінок в інтернеті, але не знаєте, як це буде виглядати, то обов’язково прочитайте цю статтю. У ній я розповім як за допомогою підручних засобів імітувати поведінку мобільного Safari, встановленого в новому планшетний комп’ютер Apple.

Для приготування хорошого страви завжди потрібні спеціальні інгредієнти і трохи вигадки, тому для рішення нашої задачі буде потрібно:

  • Safari з включеним меню розробника.
  • Редактор AppleScript і невеликі знання в написанні скриптів.
  • Плагін ClickToFlash.

Трохи поясню перший пункт. В Safari є спеціальне меню для веб-розробників, що приховано за замовчуванням. Завдяки йому можна використовувати веб-інспектор, відладчик JavaScript та інші корисні речі. Включити це меню можна за допомогою галочки «Показати меню „Розробка“ в рядку меню», що знаходиться в закладці «Додатково» налаштувань Safari (Cmd+,).

Змінюємо User-Agent

Ще однією корисною функцією, яка нам-то якраз і стане в нагоді, є можливість вибору користувальницького агента (User-Agent). Якщо не вдаватися в подробиці, то практично всі програми, які отримують дані з мережі Інтернет, використовують спеціальну рядок, що включає в себе назву і версію програми, операційну систему комп’ютера, мова і так далі. Саме на цій властивості засновано адаптація веб-сайтів для перегляду на iPhone / iPod touch, а тепер і на iPad.

Тому для того, щоб подивитися на будь-сайт «очима» власника мобільного пристрою, потрібно просто змінити рядок браузеру користувальницького агента. Для цього, в Safari заходимо в меню «Розробка» > Користувальницький агент > Інший (так як в наданому списку немає значення «Mobile Safari 3.1.2 — iPad»).

Далі, пишемо у вікні ось такий рядок:

Mozilla/5.0 (iPad; U; CPU OS 3_2 like Mac OS X; en-us) AppleWebKit/531.21.10 (KHTML, like Gecko) Version/4.0.4 Mobile/7B334b Safari/531.21.10

Після натискання на кнопку ОК сторінка автоматично перезавантажиться і, якщо веб-сайт був адаптований для перегляду на iPad, завантажиться мобільна версія.

В принципі, вже зараз можна зайти на один з сайтів, які перераховані в списку «Ready for iPad» на сайті Apple, але вікно браузера значно більше розмірів екрана вашого комп’ютера.

Трохи AppleScript-магії

Чесно кажучи, найбільший інтерес для нас представляє ширина вікна браузера, тому я пропоную написати невеликий скрипт і використовувати його всякий раз для того, щоб змінити розміри Safari. Запускайте Редактор AppleScript і починаємо писати код.

По-перше, пропоную дати користувачеві можливість вибрати, як він хоче тримати iPad — вертикально або горизонтально. Запитувати ми будемо за допомогою діалогового вікна. Тому на початку нам потрібно буде отримати доступ до іконці Safari:

set safari_icon to (path to applications folder as string) & “Safari.app:Contents:Resources:compass.icns”

Тепер потрібно вивести діалогове вікно з двома кнопками і на підставі вибору користувача поставити вікна браузера (припускаючи, що відкрито тільки одне вікно Safari) необхідну ширину:

tell application “Safari”
set window_coords to bounds of window 1
set left_ to item 1 of window_coords
set top_ to item 2 of window_coords
set right_ item to 3 of window_coords
set bottom_ item to 4 of window_coords
display dialog “Please select a width:” buttons {“Ландшафтний”, “Портретний”} with icon alias safari_icon with title “Зміна розмірів Safari” default button 2
set the button_pressed returned to the button of the result
if the button_pressed is “Портретний” then
set bounds of window 1 to {left_, top_, left_ + 768, bottom_}
else
set bounds of window 1 to {left_, top_, left_ + 1024, bottom_}
end if
end tell

Готове, достатньо зберегти сценарій і запускати його кожен раз, коли нам буде потрібно. Чи можете створити спеціальну службу, як описано в цій статті) і призначити для Safari додаткове сполучення клавіш для швидкого доступу до цієї функції. Подивіться, як чудово вписується в це вікно адаптований сайт Nike.com для iPad:

Плагін ClickToFlash

Буквально перед самою публікацією статті я згадав, що серед інгредієнтів називав ще і плагін ClickToFlash. Це практично унікальне додаток для Safari, яке не завантажує флеш-вміст на сторінці, зберігаючи користувачам нерви, а комп’ютера — процесорний час.

Ні, звичайно воно не замінює флеш на сині кубики Lego, як CubeMe, але і цього повинно вистачити для отримання загального уявлення про серфінг з iPad з головою.