Виявляється, минулої осені мобільний підрозділ Motorola хотіло «полюбовно» домовитися з Apple і отримати від неї роялті в розмірі 2,25% з кожного проданого iPhone або iPad. Адвокати компанії надали в каліфорнійському суді лист, датований ще 17 жовтнем минулого року, з вимогою сплатити ліцензійні відрахування за свої патенти.

Обидва учасника патентної битви багато поставили на карту, але цей документ дозволяє хоча б приблизно оцінити порядок цифр, про які йде мова в ході судових розглядів. Роялті в розмірі 2,25% тільки від продажу iPhone в 2011 році складуть більше 1 млрд. доларів, хоча в листі не уточнюється, які саме пристрої Motorola хоче отримати компенсацію.

Зазвичай розміри роялті є таємницею за сімома печатками. Більше того, оскільки технологічні компанії дуже рідко розкривають подібну інформацію, а самі цифри практично не обговорюються на публіці, ніхто не може толком сказати, наскільки обгрунтована і справедлива ця сума. Патенти, навколо яких розгорівся весь сир-бор, вже давно становлять галузевий стандарт, потребує ліцензування на «справедливих, розумних і недискримінаційних умовах» (так звані умови FRAND). Схоже, що Motorola Mobility порахувала ставку в 2,25% задовольняє цим вимогам.

Однак Флоріан Мюллер, експерт у питаннях патентного права з багаторічним стажем і автор блогу FOSS Patents, вважає розміри роялті надто завищеними:

Я вважаю, що це відноситься не тільки до продажів Apple, але і до всіх ключових патентів Motorola Mobility, хоча і контексті тільки одного патенту — саме того, з-за якого Apple була змушена на час призупинити продажу певних продуктів у своєму німецькому інтернет-магазині. Навіть якщо припустити, що стільки буде коштувати ліцензія на всі основні бездротові патенти Motorola, сума на мій погляд видається надмірною. Особливо враховуючи те, що багато компаній мають такі патенти.

Звичайно, це всього лише ще один крок у довгої і затяжної патентній битві між двома компаніями. І навіть якщо справа піде такими темпами, а ліцензійні відрахування доведеться платити і іншим виробникам смартфонів, 12,5 млрд. доларів, витрачених Google на покупку мобільного підрозділу Motorola, все одно виглядає значною переплатою. Принаймні, на сьогоднішній день.