Вчора стало відомо, що мобільний підрозділ Motorola зробило черговий крок у тривалому патентній війні проти Apple. Згідно з новим позовом, який було подано юристами компанії в окружний суд США в Південній Флориді, Купертіно звинувачується в порушенні шести патентів, що зачіпають iPhone 4S і новий хмарний сервіс iCloud.

Даний позов стане вже третім за останні кілька років, після того як Motorola викрила Apple і її продукти в порушенні своєї інтелектуальної власності. Ось повний список американських патентів, які фігурують у цій справі:

  • № 5,710,987 «Приймач з прихованою зовнішньою антеною».
  • № 5,754,119 «Системи і методи синхронізації статусів від декількох пейджерів».
  • № 5,958,006 «Способи і пристрої для передачі зведених даних».
  • № 6,101,531 «Система для підготовленого в бездротовому клієнта користувальницькому фільтрі для комунікації з сервером і фільтрації даних».
  • № 6,008,737 «Апарат для управління використанням програмного забезпечення, доданого в портативний пристрій зв’язку».
  • № 6,377,161 «Методи і апарат в бездротової системі обміну повідомленнями для підтримки обміну інформацією».

За словами юристів Motorola Mobility, що останнє покоління iPhone може порушувати кожен із згаданих вище патентів, а iCloud — лише чотири документи з номерами ‘119, ‘006, ‘531 ‘161. У цілому, створюється враження, що головним предметом цього судового розгляду стане можливість бездротової синхронізації даних між хмарним сервісом і эппловскими смартфонами.

У цій справі є ще один цікавий факт. Як зазначив Флоріан Мюллер, експерт в американському патентному законодавстві з багаторічним стажем і автор блогу FOSS Patents, за договором про слияниимобильному підрозділу Motorola потрібно кожного разу отримувати дозвіл у компанії Google на використання прав інтелектуальної власності у будь-яких нових діях». Чи варто говорити, що пошуковий гігант дав своїм «вірнопідданим» повний карт-бланш?

Спочатку юристи Motorola Mobility спробували додати нові звинувачення до попереднього судового розгляду, що почався ще в жовтні 2010 року, яке було націлене на старі моделі комп’ютерів Apple, iOS-пристрої (і саму мобільну операційну систему), MobileMe і App Store. Але суддя відхилив цю вимогу і змусив оформити претензії до iPhone 4S і iCloud у вигляді окремого позову. Перші слухання у цій справі відбудуться влітку.

Також слід сказати, що в цій війні перевага поки що на боці мобільного партнера Google. У грудні 2011 року Motorola отримала попередній судову заборону на iPhone і iPad з підтримкою модуля 3G у Німеччині. А в середині цього місяця Міжнародна торгова комісія США (U. S. International Trade Commission) постановила, що компанія не порушує трьох патентів Apple.