Попалося мені на очі відеоруководство по створенню і подальших маніпуляціях зі слайд-шоу в iPhoto’ 09. Я з iPhoto працюю досить рідко, але переглянувши кілька кадрів, де відкриваються можливості самого слайд-шоу, я вирішив озвучити (точніше описати) те, що побачив. Може бути прихильникам iPhoto буде цікаво знати, що по створенню відео виступає не тільки iMovie і QuickTime Player.

Створення слайд-шоу

Цей пункт прошу сприймати як передмова, як кажуть, щоб все було в одному місці.

Запустіть iPhoto, виберіть групу фотографій, які будуть складати слайд-шоу натисніть на «плюс» в Бічній панелі програми. З діалогового вікна виберіть Слайд-шоу.

Create_SS

Налаштування слайд-шоу

Як тільки ви отримали вікно з превьюшкой слайд-шоу, сама пора налаштувати його. В налаштуваннях (кнопка Налаштування, як не дивно, можна змінити практично все, що можливо: від тривалості показу кожного слайда до вибору екрану.

SS_Sum_Set

З цікавих налаштувань хочу відзначити зміну слайдів в такт музики, великий вибір ефектів переходу

SS_Set

з можливістю їх перегляду, можна дати підпису у вигляді Місць (шкода, що немає Осіб), а також присвоїти ефекти кожного слайду окремо.

Set_First_Slide

Головне, щоб вистачило часу і натхнення.

Вибір музики і ефектів

З цим теж все просто. Вибираєте Теми, отримуєте список ефектів.

Effects

Щоб подивитися що саме дасть той чи інший ефект, наведіть і притримайте над ним курсор мишки.

Вибираєте Музика — є список доступних композицій.

Choose_Music

Можна змінити джерело музики і вибрати будь-яку з композицій або iTunes плейлистів (хто б сумнівався).

Експорт слайд-шоу

Подивимося що ж цікавого нам пропонує функція експорту. Я здогадувався, що можна вибрати формат файлу (для iPod/iPhone, для інтернет), але стільки можливостей я не очікував.

Вибравши кнопку Експорт (внизу), користувач вибирає пристрій, для якого призначене слайд-шоу.

Export

Підказка: якщо не знаєте який формат вам потрібен, то клацніть на іконці пристрою зверху. Розмір вибереться автоматично.

Але найцікавіше починається тоді, коли вибрати кнопку Налаштувати. В результаті отримуємо вибір відео до конкретного пристрою

Choose_Format

можливість налаштування параметрів відео і звуку окремо (вибравши Параметри)

Parameters

в яких налаштувань відео можна вибрати компресію

Compress

і частоту кадрів в секунду.

Frame_p_sec

Я вже відчуваю, як у мене росте потенціал додаткового заробітку у вигляді надання послуг по обробці фото і створення слайд-шоу окремо ?? .

Якщо серйозно, то я і не здогадувався про такі можливості iPhoto. Ті, хто в iPhoto добре розбираються, напевно, знають про це, але мені відкрилися нові можливості, наприклад, експортувати готові слайд-шоу на iPhone для показу батькам, або пересилання їх поштою друзям. До речі, візьміть до відома, що експорт для комп’ютера з роздільною здатністю монітора 1280 х 800 займає багато місця (11 фотознімків перетворилися в 65 мегабайтовий mov) і часу (близько 6-07 хвилин). Так, і приберіть галочку (якщо не потрібно) з Автоматично відправляти слайд-шоу в iTunes.

Всім приємного творіння!